У Дніпрі представили концепцію розвитку кварталу в історичній частині міста

У Дніпрі представили концепцію розвитку кварталу в історичній частині міста -

У Дніпрі представили концепцію розвитку кварталу в історичній частині міста - фото: gorod.dp.ua

Транспорт та інфраструктура
23 травня 16:35

На архітектурно-містобудівній раді у Дніпрі презентували концепцію забудови кварталу, обмеженого вулицями Сімферопольською, Селянським узвозом, Горбистою та проспектом Яворницького.

За словами архітектора Михайла Аліпова, ця робота – спроба осмислити те, як цей квартал розвиватиметься після війни. При цьому потрібно було врахувати побажання п'яти різних інвесторів та умови забудови, які вже є. Головна мета концепції – зіграти на заспокоєння силуету цієї частини історичного пагорба, зазначає архітектор, передає "Міський сайт".

У Дніпрі розповіли про плани забудови кварталу у центрі міста -У Дніпрі розповіли про плани забудови кварталу у центрі міста - фото: google.com.ua/maps

З боку проспекту Яворницького – масштабні будинки. По вулиці Сімферопольській сформовано висотний ансамбль, а в глибині кварталу справи зовсім інакші.

Частину ділянок уже викупили інвестори. Наразі визначили три майданчики розвитку кварталу та шість груп перспективних будівель. Відповідно до проекту, вздовж залізничного полотна планують створити шумозахисну зелену зону, стилобатну частину та групу офісних будівель, які також виконуватимуть функцію захисту від шуму.

Архітектори розповіли про плани будівництва у Дніпрі -Архітектори розповіли про плани будівництва у Дніпрі - фото: gorod.dp.ua

У глибині кварталу автори пропонують розвивати комплекси офісних та житлових будівель. Частину житлових будинків хочуть зробити підвищеною поверховістю.

Частина будівель буде підвищеною поверховістю -Частина будівель буде підвищеною поверховістю - фото: gorod.dp.ua

Вулицю Горбисту, яка зараз є невеликим і тупиковим відгалуженням від початку головного проспекту, архітектор бачить повноцінною проїзною, з пішохідною частиною та озелененням. Також тупикову зараз вулицю Обручева в глибині кварталу теж пропонують зробити широкою, проїзною та пішохідною, вивівши її до вулиці Сімферопольської. А в самому кварталі – прокласти ще одну вулицю, паралельну до головного проспекту.

Квартал пропонують забудувати в такий спосіб -Квартал пропонують забудувати в такий спосіб - фото: gorod.dp.ua

По вулиці Обручова, 3-7 пропонують побудувати десятиповерховий офісний центр із підземним паркінгом на 140 автомобілів. Проект будівлі представили на містобудівній раді.

Проект офісного центру на вулиці Обручева -Проект офісного центру на вулиці Обручева - фото: gorod.dp.ua

Концепція розвитку кварталу викликала дуже довгі суперечки членів містобудівної ради. Зокрема, архітектори зауважили, що автор концепції не врахував ранні розробки щодо розвитку цього кварталу.

Концепція викликала багато суперечок –Концепція викликала багато суперечок – фото: gorod.dp.ua

Підсумок довгої та напруженої полеміки членів містобудівної ради підвів головний архітектор Дніпра Дмитро Волик. Він зазначив, що нинішні містобудівні норми дуже часто суперечать реальності та можливостям інвесторів, тому необхідно ці положення зводити в одну площину, щоб місто могло ефективно розвиватися.

Квартал чекають на зміни -Квартал чекають на зміни - фото: gorod.dp.ua

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах