Отримай відповідь: які проблеми можуть виникнути, якщо жінка не змінить прізвище після одруження - фото: gettyimages.com/ Xavier Lorenzo
Після одруження багато жінок постають перед вибором: змінити прізвище на прізвище чоловіка чи залишити своє. Хоча за законом це — особисте право кожного, на практиці таке рішення може мати низку несподіваних наслідків. Розповідаємо, які незручності можуть виникнути, якщо залишити дівоче прізвище після укладання шлюбу — і що з цим робити з юридичної точки зору.
Відповідно до Сімейного кодексу України (ст. 35), кожен із подружжя має право зберегти своє прізвище або обрати прізвище чоловіка, дружини чи подвійне прізвище. Тобто, з юридичного боку, жінка не зобов’язана змінювати прізвище. Але при цьому закон не враховує всіх нюансів, які можуть виникати в адміністративних, цивільних чи міжнародних справах.
Особливо важливо враховувати, що багато державних і приватних установ все ще діють за «традиційними» сценаріями, що ускладнює комунікацію та документообіг.
Ось декілька реальних ситуацій, у яких жінка, що залишила дівоче прізвище, може зіткнутися з труднощами:
Правозахисники радять заздалегідь готувати комплект документів, якщо подружжя вирішило мати різні прізвища. Це дозволяє зменшити кількість питань у держустановах. Такий набір варто завжди мати під рукою або зберігати в цифровому форматі:
Також у деяких випадках варто звертатися за консультацією до сімейного адвоката або нотаріуса — наприклад, якщо ви плануєте поїхати на ПМП за кордон або відкрити бізнес у шлюбі.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.