В Україні з'явиться нова форма військового квитка

В Україні з'явиться нова форма військового квитка -

В Україні з'явиться нова форма військового квитка - фото: expres.online

Події
23 травня 14:06

Кабінет Міністрів постановою № 559 від 16 травня 2024 року затвердив нову форму військово-облікового документа. Документ набуває чинності одночасно із законом про мобілізацію № 3633-ІХ, тобто 18 травня.

Як повідомили на сайті уряду, військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважатимуться дійсними на всій території України до видачі документа нового зразка.

Відповідно до нового порядку військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та не отримував такий документ до 16 травня.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Військово-обліковий документ може бути оформлений та виданий:

  • в електронній формі: його можуть створити за допомогою Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного вебпорталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та порталу “Дія”, зокрема з використанням мобільного додатка (у разі технічної реалізації). Він буде дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього і має однакову юридичну силу з документом у паперовій формі;
  • у паперовій формі: на бланку, форма якого затверджена постановою уряду від 16 травня 2024 р. № 559.

Одна людина може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

- Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним, - йдеться у постанові.

У разі невідповідності відомостей необхідно звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку у паперовій формі. Також відомості можна буде виправити в електронній формі. Процедура займатиме 5 днів.

Паперовий бланк військово-облікового документа самостійно виготовлятимуть районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або їх відділи (відповідні органи СБУ, підрозділи розвідувальних органів).

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах