У Дніпрі хочуть модернізувати трамвайну мережу за 378 мільйонів євро

У Дніпрі хочуть модернізувати трамвайну мережу за 378 мільйонів євро -

У Дніпрі хочуть модернізувати трамвайну мережу за 378 мільйонів євро - фото: dnepr-future.com.ua

Події
30 листопада 2023 16:38

У Дніпрі планують модернізацію трамвайної мережі за 378 мільйонів євро. Міська влада вважає цей напрямок пріоритетним у контексті відновлення та шукає інвесторів.

- Місто Дніпро має намір здійснити реконструкцію більшої частини своєї трамвайної інфраструктури і активно шукає для цього фінансову підтримку з боку міжнародних інвесторів. Суму необхідних капіталовкладень місто оцінює у 378,2 мільйонів євро, - розповів заступник міського голови Дніпра Володимир Міллер на міжнародній конференції в рамках форуму Rebuild Ukraine, що проходив у Варшаві 14-15 листопада.

У виступі Володимир Міллер представив низку проектних концепцій відновлення та розвитку Дніпра, перша з яких - реконструкція ділянок трамвайних колій, повідомив ЦТС представник ГО "Vision Zero", який був присутній на заході.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Заступник мера Дніпра продемонстрував схему трамвайних колій на мапі міста, на якій червоним кольором позначено ділянки, що потребують реконструкції.

- Ось такий, на жаль, має вигляд наявна мережа трамвайних колій, яка забезпечує рух трамваїв та перевозить близько 30 млн пасажирів на рік. Немає сенсу купувати нові сучасні вагони, не маючи сучасного рейкового полотна, яке б задовольняло безпечний безшумний рух саме таких нових вагонів, і, найголовніше, не руйнувало б ці нові трамвайні вагони, - наголосив заступник міського голови Дніпра.

У Дніпрі хочуть модернізувати трамвайну мережу за 378 мільйонів євро -У Дніпрі хочуть модернізувати трамвайну мережу за 378 мільйонів євро - фото: cfts.org.ua

Згідно представленої ним концепції, місто має намір реконструювати 118,7 кілометрів трамвайних ліній, зокрема колії та контактну мережу, а також 7 тягових підстанцій. За попередніми підрахунками, вартість цих робіт складе 378,2 мільйонів євро, а термін реалізації - 10 років.

Керівники міста вважають, такі інвестиції дозволять досягнути численних позитивних результатів, серед яких:

  • зменшення кількості ДТП та поліпшення безпеки трамвайного руху;
  • економія часу для пасажирів завдяки збільшенню швидкості руху трамваїв;
  • зменшення експлуатаційних витрат завдяки відсутності аварійних ремонтів трамвайної колії, контактної мережі та кабельних ліній;
  • покращення екологічної ситуації в місті; регулярність та надійність роботи трамвайних маршрутів та ін.

Відзначимо, що трамвайна система Дніпра складається з 172 кілометрів ліній з шириною колії 1524 міліметрів.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах