У Дніпропетровській області на махінаціях з пальним щомісячно заробляли до 30 мільйонів

У Дніпропетровській області на махінаціях з пальним щомісячно заробляли до 30 мільйонів -

У Дніпропетровській області на махінаціях з пальним щомісячно заробляли до 30 мільйонів - фото: dp.npu.gov.ua

Події
20 червня 2023 12:17

Правоохоронці у Дніпропетровській області викрили злочинне угруповання, яке на схемі з пальним заробляло до 30 мільйонів гривень щомісяця.

У ГУНП у Дніпропетровській області розповіли, що до складу банди входило десять людей. Серед них були організатори підпільного нафтопереробного заводу, власники автозаправних станцій та комерційних структур. На виробничих потужностях НПЗ виготовляли до 500 тонн фальсифікованого пального на місяць. Збували його через мережу АЗС та підприємствам реального сектору економіки.

Під час обшуків у ділків вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання на майже 95 мільйонів гривень, а також понад 110 мільйонів гривень у різній валюті.

У Дніпропетровській області викрили схему з пальним -У Дніпропетровській області викрили схему з пальним - фото: dp.npu.gov.ua

У злочинній схемі були задіяні керівники нафтопереробного заводу, автозаправних станцій, комерційних структур, через які "відмивали" гроші та збували фальсифікат. Для виробництва фальсифікованого пального організатори оборудки використовували потужності одного з нафтопереробних заводів області, які дозволяли отримувати до 500 тонн пального щомісяця.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За попередніми даними, сировину для пального ділки викрадали з нафтопроводів та поставляли до нелегального заводу. Надалі, після переробки нафти, для збільшення октанового числа додавали до сировини розчинники невідомого походження, зокрема й ті, які заборонено використовувати у виробництві пального в Європі та Україні, оскільки такі компоненти є небезпечними для життя та здоров’я людей.

З метою маскування злочинної діяльності керівництво нафтопереробного заводу укладало фіктивні договори з підконтрольними комерційними структурами. Відповідно до угод останнім продавали компоненти палива, хоча фактично їх використовували для виготовлення фальсифікату. Окрім того, щоб приховати реальні прибутки, вносили до фінансової звітності недостовірні дані.

Фальсифіковане пальне збували за підробленими документами під виглядом якісного через мережу АЗС, використовуючи ланцюг підконтрольних товариств як фіктивних постачальників підакцизної продукції. Також реалізовували підприємствам реального сектору економіки, зокрема й державним.

Отримані у злочинний спосіб гроші легалізували через фірми шляхом укладання з ними безтоварних операцій та розподіляли між всіма учасниками оборудки. Підпільний нафтобізнес приносив його організаторам до 30 мільйонів гривень прибутку щомісяця, а незаконна "маржа" "бізнесменів" складала 20 гривень з одного літра пального.

Правоохоронці провели обшуки на території Дніпропетровської, Київської, Одеської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Житомирської областей та у місті Рівне, за місцями мешкання фігурантів, в автомобілях, які їм належать, офісах підприємств, НПЗ та автомобільної бази, а також в місцях збуту фальсифікованого пального. Вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання на майже 95 мільйонів гривень, авто фігурантів, а також 40 мільйонів гривень, 498 тисяч євро та 1,4 мільйона доларів США. Загальна сума вилученого майна становить майже 200 мільйонів гривень. 

Правоохоронці провели обшуки -Правоохоронці провели обшуки - фото: dp.npu.gov.ua

Окрім того, 10 учасникам організованої злочинної групи було повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів,
  • Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом,
  • Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї,
  • Службове підроблення.

На виробничі потужності незаконного НПЗ, АЗС, рахунки комерційних структур, задіяних в оборудках накладено арешт. Окрім цього, вирішується питання про накладення арешту і на вилучений фальсифікат, а також обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах