Карта бойових дій в Україні 9 червня

Мапа бойових дій в Україні 9 червня

Мапа бойових дій в Україні 9 червня - фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
09 червня 09:39

Сьогодні, 9 червня, в Україні розпочалася 471-та доба повномасштабної війни з Російською Федерацією. Через підрив дамби Каховської ГЕС триває евакуація на Херсонщині. Українські сили здійснюють локальні наземні атаки.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 9 червня.

Україна провела контрнаступальні операції з різними результатами щонайменше на трьох ділянках фронту в рамках ширших контрнаступальних зусиль, що розгортаються з неділі, 4 червня. Українські сили перейшли від оборонних до наступальних операцій на Бахмутському напрямку та сягають від 200 метрів до двох кілометрів на флангах міста. З 4 червня українські війська досягли тактичних успіхів під час обмежених локалізованих контратак у західній частині Донецької області біля кордону Донецько-Запорізької області. Крім того, українські війська здійснили атаку на заході Запорізької області в ніч з 7 на 8 червня, але, схоже, не досягли успіхів у рамках цієї атаки.

Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW

Російські війська продовжували завдавати обмежених наземних атак на лінії Куп'янськ-Сватове і в Кремінній 8 червня. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалі наступальні операції поблизу Веселого (32 км на південь від Кремінної). Російський мілблогер стверджував, що російські сили здійснили наземні атаки поблизу Білогорівки (10 км на південь від Кремінної) та Берестового (30 км на південь від Кремінної). Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що російські сили на Куп'янському напрямку завдають ударів по авіації та артилерії.

Українські війська продовжують завдавати ударів по тилових районах окупованої Луганської області. Глава так званої ЛНР Леонід Пасічник 8 червня заявив, що українські війська завдали удару по місту Луганськ, а на геолокаційних кадрах видно, як над містом піднімається великий стовп диму.

Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW

Українські сили досягли обмежених успіхів у районі Бахмута 8 червня. Судячи з кадрів, українські сили досягли обмежених успіхів поблизу Берхівки (6 кілометрів на північний захід від Бахмута). Українські та російські джерела стверджували, що українські сили просувалися 1,8 км завширшки та 1,2 км у глибину вздовж західного берега Північно-Донецького каналу на захід від Андріївки (10 км на південний захід від Бахмуту). Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що українські війська просуваються на Бахмутському напрямку. [36] Спікер Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий також заявив, що з липня 2022 року в боях навколо Бахмута було вбито або поранено щонайменше 81 тисячу військовослужбовців ППК "Вагнер".

8 червня російські війська здійснили обмежені наземні атаки вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.

Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW

Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW

8 червня українські війська продовжили завдавати обмежених наземних ударів по адмінкордону між Донецькою та Запорізькою областями. Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що бої на напрямі Великої Новосілки продовжуються. Український бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що українські наступальні дії на півдні України відбуваються успішно, а російські війська перебувають в обороні.

Українські війська продовжують завдавати ударів по тилових районах окупованого півдня Запорізької області. Російські та українські офіційні особи повідомили, що українські сили завдали удару Токмаку 7 і 8 червня. Російські та українські джерела також повідомили про вибухи в Бердянську 8 червня, а геолокаційні кадри показують великий стовп диму, що піднімається над містом.

Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW
Мапа бойових дій в Україні 9 червня.Мапа бойових дій в Україні 9 червня. Фото: ISW
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах