У Мінагрополітики розповіли про катастрофічні наслідки підриву Каховської ГЕС

У Мінагрополітики розповіли про катастрофічні наслідки підриву Каховської ГЕС -

У Мінагрополітики розповіли про катастрофічні наслідки підриву Каховської ГЕС - фото: minagro.gov.ua

Події
07 червня 16:38

Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС може затопити близько 10 тисяч гектарів сільгоспземель на правобережжі та в кілька разів більше території на лівому березі. Поля можуть перетворитися на пустелі.

Такі попередні прогнози дали у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. За їхніми даними, техногенна катастрофа зупинить водопостачання 31 системи зрошення полів Дніпропетровської, Херсонської та Запорізької областей. Минулого року ці системи забезпечували зрошення на 584 тисячах гектарів – з них зібрали близько чотирьох мільйонів тонн зернових та олійних культур на суму близько 1,5 мільярда доларів.

Підрив станції фактично залишив без джерела води 94% зрошувальних систем у Херсонській, 74% – у Запорізькій та 30% – у Дніпропетровській областях.

У Мінагрополітики завили, що знищення Каховської ГЕС призведе до того, що поля на півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Постраждають також джерела питного водопостачання населених пунктів.

Вже фіксується загибель риби – і молодих, і особистих дорослих. Внаслідок падіння рівня води ікра також висохне на ділянках, що оміліли.

Ще однією проблемою стане попадання та загибель прісноводної риби та інших біоресурсів у солоні води Чорного моря. Чорноморська фауна від масивного напливу прісної води також може загинути.

За попередніми підрахунками, може загинути 95 тисяч тонн дорослих особин риби. Це збитки на 4 мільярди гривень. А збитки від загибелі всіх біоресурсів становитимуть до 10,5 мільярда гривень.

Навіть якщо заповнити Каховське водосховище найближчим часом, то негативні наслідки руйнування водних біоресурсів будуть простежуватися протягом кількох років.

Важливо: усі дані наведені лише за попередніми оцінками. Остаточні висновки можна буде зробити лише коли рівень води стабілізується. 

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах