Екологи пояснили, чому зараз цвіте річка Дніпро

Екологи пояснили, чому зараз цвіте річка Дніпро -

Екологи пояснили, чому зараз цвіте річка Дніпро - фото: dniprorada.gov.ua

Події
11 серпня 10:59

Жителі міста помітили, що вода у річці Дніпро почала цвісти – там з’явилася велика кількість водоростей. Екологи пояснили, з чим це пов’язано.

Процес цвітіння води влітку називається евтрофікацією. Спричинений він розвитком фітопланктону – синьо-зеленими водоростями. Окрім цього, у воді є й велика кількість фосфатів, які призводять до розмноження водоростей. На це також впливають клімат, сільське, житлово-комунальне господарство (миючі засоби, пральні порошки), скидання неочищених стічних вод, зливова каналізація, передає пресслужба міської ради.

За словами заступника директора департаменту екологічної політики Ярослава Криська, протягом ста років наша головна водна артерія – ріка Дніпро – перетворена на шість озер. Це призвело до того, що немає нормального стоку, водообміну, обміну киснем. Як результат відбувається замілення деяких ділянок Дніпра і підвищення температури води внаслідок кліматичних змін.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Для вирішення цієї проблеми потрібно ухвалити і запровадити комплекс заходів на загальнодержавному рівні. Наприклад, йдеться про модернізацію сільського та житлово-комунального господарства. На побутовому рівні – відмова від використанні пральних порошків та мийних засобів, які містять фосфати. В рамках євроінтеграції нашої країни ухвалено низку програм, які мають реалізовуватися для покращення стану наших водойм. Водночас подібні заходи передбачені і муніципальною програмою екологічної безпеки та сталого розвитку Дніпра на 2021-2025 роки. Але поки що немає можливості це зробити, пояснив Ярослав Крисько. 

Представник КП "Центр екологічного моніторингу" Олексій Ангурець зазначив, що наразі вони можуть відслідковувати 15 параментрів у річці Дніпро, які надають інформацію про стан води. Зараз він характеризується як звичний для цього часу. Є перевищена концентрація деяких речовин, але так відбувається кожного року у цей період. Йдеться про такі показники як біохімічне споживання кисню, підвищення вмісту азотних речовин, органічного вуглецю. Інколи спостерігаємо коливання розчиненого кисню, але нині він у нормі. Загалом загрози для здоров’я мешканців немає. Водночас стан екосистеми річки Дніпро – незадовільний.

Громадська організація "Підводні мисливці та рибалки" вже більше семи років очисткою річки Дніпрой боротьбою з браконьєрством та зарибленням водойми. За останні шість років вони дістали з дна водойми близько 21 тонни сміття.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах