Чому на Набережній Дніпра нашестя мошок і коли воно закінчиться - фото: mazyr
У Дніпрі на Набережній біля води помітили "хмари мошок", які неабияк докучають людям і тваринам.
У департаменті екологічної політики розповіли, що мошки – це комахи розміром 2-6 міліметрів, живуть вони близько місяця, а свіжою кров’ю харчуються самки, щоб забезпечити дозрівання своїх яєць.
Людина може стати їхньою здобиччю у тому випадку, якщо знаходиться поблизу місць виплоду та масового скупчення. Мошки розмножуються у прісній проточній воді, яка насичена киснем. Розвитку цих комах у воді може перешкоджати каламутність, забрудненість промисловми та побутовими відходами. У профільному департаменті наголошують, що мошки є показником екологічної чистоти місцевості.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Ці комахи нападають на здобич лише на відкритому повітрі, в приміщенні вони не такі активні. Добовий ритм активності мошок має два виразні підйоми:
Вечірній пік починається за три години до заходу сонця і закінчується одразу після заходу. Також чисельність мошки різко збільшується у похмуру погоду.
Мошки кусають набагато болючіше, ніж комари. У них ротовий апарат влаштований на зразок ножиць, вона зрізає шматочок шкіри і вводить туди токсичну слину. На відміну від комарів, вони не кусають крізь одяг, але мініатюрний розмір дозволяє їм проникати під нього.
Пік чисельності мошок утримується трохи більше 10-14 днів, після чого їх кількість різко скорочується майже на 90%. Тому зовсім скоро хмари з мошок повинні зникнути.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.