Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців

Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців

Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців

Події
17 лютого 2022 14:42

У середу 16 лютого 2022 року, члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, щоб підтримати українців, обговорити поточну ситуацію та передати їхні побажання, думки й занепокоєність міжнародним лідерам на Мюнхенській безпековій конференції, де 19 лютого Фонд Віктора Пінчука та YES проведуть Український ланч.

Члени наглядової ради YES зустрілися зі студентами, стипендіатами програми Zavtra.UA, представниками мерії, ветеранами АТО та трудовими колективами компанії ІНТЕРПАЙП. 

Наглядову раду YES представляли: Александр Кваснєвський, президент Польщі (1995-2005), голова Наглядової ради YES; Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), прем’єр-міністр Швеції (1991-1994); Стефан Фукс, віце-президент Havas Group, виконавчий співголова Havas Worldwide; Керсті Кальюлайд, президентка Республіки Естонія (2016-2021) і всесвітня адвокатка стратегії ООН "Кожна жінка, кожна дитина", та Віктор Пінчук, засновник YES, засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne.

  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 1
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 2
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 3
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 4
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 5
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 6
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 7
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 8
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 9
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 10
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 11
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 12
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 13
  • Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото 14

Члени наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES) відвідали Дніпро, аби підтримати українців фото

Звертаючись до ЗМІ, Керсті Кальюлайд заявила: "Поки весь світ говорить про початок війни, потенційний початок війни, війна продовжується. Війна для українського народу триває вже вісім років, і саме тому ми знаходимося тут сьогодні – щоб нагадати про це світові".

"Ми досі сподіваємося, що Росія піде на деескалацію. Ще існує простір для деескалації. Але лише таке рішення може прийняти саме Росія, адже ніхто інший не займався посиленням напруги. Тому це має бути її рішення. Ми готові продовжувати дипломатичну роботу, ми готові й завжди будемо наполягати на праві України вільно обирати партнерів і союзників".

Александр Кваснєвський зауважив: "Сподіваємося, звичайно, що не буде війни. Але все, що відбувається тепер, дуже небезпечно. Я думаю, на жаль, навіть якщо не буде цього трагічного сценарію, то Кремль і Путін як президент Російської Федерації весь час працюватиме і думатиме так, щоб уся Україна була в його зоні впливу, в зоні впливу Росії. Це означає, що ця боротьба в різних формах триватиме".

Він попередив, що на Україну чекають важкі часи, і закликав до міжнародної солідарності та підтримки України.

Ділячись своїми враженнями про відвідини Музею АТО в Дніпрі, Карл Більдт відзначив "вражаючу рішучість, наполегливість українського народу в захисті та – в разі погіршення ситуації – обороні своєї єдності, цілісності, незалежності й демократії".

"Якщо дозволяти комусь вдертися, розчленувати й напасти на європейську країну, то решта європейських країн будуть у небезпеці", – наголосив він.

Віктор Пінчук заявив: "Разом із членами наглядової ради YES ми хотіли продемонструвати єдність тут сьогодні. За два дні розпочнеться Мюнхенська конференція з безпеки, де ми п'ятий рік поспіль проводимо Український ланч. Цього разу це буде дуже потужний захід, де буде багато політиків та десіжн мейкерів. І нам важливо надіслати правильні меседжі, дуже сильні меседжі, які ми, звичайно ж, не хочемо вигадувати від себе. Ми хочемо їх почути, тому й приїхали сюди – послухати людей, жителів Дніпра, а потім розповісти там усе, що ми побачили, почули та зрозуміли".

"Дуже важливо показати всьому світу і, звичайно, Україні, що український бізнес тут, в Україні. Для нас Україна – це єдина наша батьківщина, єдине, що для нас важливо, це те місце, куди ми інвестуємо, те місце, за яке ми боротимемося всі разом. Український бізнес буде тут, інвестуватиме, допомагатиме", – підкреслив він.

Стефан Фукс сказав: "Без вільної України не існує європейського майбутнього. Ми розуміємо, що сьогодні саме той момент, коли ми маємо сказати, наскільки ви для нас важливі".

Зі свого боку, говорячи про нинішню ситуацію в країні, міський голова Дніпра Борис Філатов згадав, якими були 2014 та 2015 роки. "Немає ніякого "русского мира", немає проблем з російськомовним населенням, немає протиріч у країні. Є лише величезна брехня з боку нашого північного сусіда. На жаль, ми живемо зараз в умовах постправди. У світі, де на розум людей величезний вплив мають медіа і соціальні мережі. Та Україні загрожує одна країна – яка з нею по сусідству, і яка ні перед чим не хоче зупинятися", – сказав Борис Філатов, наголосивши разом з тим, що "хоча люди в Україні хочуть миру, свою країну захищатимуть попри все".

Ветеран російсько-української війни Павло Хазан заявив: "Ми всі маємо захистити нашу цивілізацію від цього жахливого пострадянського режиму, і ми маємо достатньо важелів міжнародного законодавства, щоб чинити тиск. Я вірю, що всі дружні нам країни мають достатньо сил. Ми дякуємо всім, хто надіслав нам зброю і надав велику підтримку. Звичайно, ми повинні захищати себе. У нас величезна армія, яка стала істотно кращою з 2014 року, коли вона була в дуже поганому стані. Тепер у нас дуже добре підготовлена армія".

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідна платформа, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.

Вже понад 15 років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

YES була започаткована в 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі. 

З 2004 по 2013 рік Щорічні зустрічі YES проводились у символічному місці – Лівадійському палаці в Ялті. Таким чином, місце, де у 1945 році було поділено Європу, стало майданчиком для об’єднання широкої Європи. Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Щорічні зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва.

У попередні роки зустрічі YES об’єднували керівників держав та урядів, серед яких Тоні Блер, Володимир Зеленський, Керсті Кальюлайд, Девід Кемерон, Білл Клінтон, Даля Грибаускайте, Тоомас Гендрік Ільвес, Хуан Мануель Сантос Кальдерон, Броніслав Коморовський, Маріо Монті, Саулі Нііністьо, Шимон Перес та Дональд Трамп. Серед спікерів були голови міжнародних організацій, такі як Кофі Аннан, Жозе Мануел Баррозу, Джеймс Вольфенсон, Ламберто Заньєр, Роберт Зеллік, Рональд Ноубл та Андерс Фог Расмуссен. На зустрічах виступали такі високопосадовці, як Роберт Гейтс, Валдіс Домбровскіс, Ньют Гінгріч, Джон Керрі, Гіларі Клінтон, Вікторія Нуланд, Кондоліза Райс, Леон Панетта, Девід Петреус, Вілл Херд та Мартін Шульц. Серед панелістів були також лідери думки, такі як Боно, Ричард Бренсон, Віталік Бутерін, Елтон Джон, Джиммі Вейлс, Олафур Еліассон, Джаред Коен, Рей Курцвейл, Артур Лаффер, Нуріель Рубіні, Девід Рубенштейн, Джонатан Літтел, Стівен Пінкер, Ларрі Саммерс, Ніл Фергюссон, Білл Форд, Ювал Харарі, Стівен Хокінг та Ричард Хаас. Президенти та Прем’єр-міністри України, а також провідні українські політичні, соціальні та бізнес-лідери регулярно виступають в рамках Щорічних зустрічей.   

До складу Правління YES входять Александр Квасьнєвський, Президент Польщі (1995-2005), Голова Правління YES; Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994); Вольфганг Ішингер, Посол, Голова Мюнхенської конференції з безпеки, Старший професор Школи управління Hertie; Керсті Кальюлайд, президентка Республіки Естонія (2016-2021), всесвітня адвокатка стратегії ООН "Кожна жінка, кожна дитина"; Віктор Пінчук, засновник YES, засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne; Андерс Фог Расмуссен, Засновник Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009) та Стефан Фукс, Віце-президент "Havas Group", Виконавчий співголова "Havas Worldwide".

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах