Як змінилася ситуація з укриттями за три роки війни у Дніпрі

Як змінилася ситуація з укриттями за три роки війни у Дніпрі

Як змінилася ситуація з укриттями за три роки війни у Дніпрі фото: slovoidilo.ua

Транспорт та інфраструктура
Сьогодні 12:18

На звіті мера Дніпра Бориса Філатова про результати роботи у 2024 році мешканці міста мали змогу поставити питання, які їх хвилюють.

Пенсіонер Ігор Любарський запитав, чому у Дніпрі досі недостатньо укриттів для безпеки містян у воєнний час, повідомляє Vgorode Dnipro.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Зростання кількості укриттів

Борис Філатов пояснив, що за три роки вдалося досягти значного прогресу в облаштуванні укриттів. Якщо до початку великої війни у Дніпрі було лише 7 укриттів, то зараз їх уже 300.

"Мільйонне місто не можна повністю заховати в укриття. Але за ці три роки ми суттєво покращили ситуацію. Ще до війни було лише 7 укриттів. Сьогодні їх уже 300, і ми не зупиняємося на цьому", – зазначив міський голова.

Міжнародний досвід

Мер Дніпра навів приклад Гельсінкі, де система укриттів почала розвиватися ще після «зимової війни» 1939–1940 років. За словами Філатова, повноцінна мережа укриттів потребує тривалого часу та значних фінансових ресурсів.

"Гельсінкі зводили свої бомбосховища майже сто років. У нас є свої виклики: наприклад, рельєф міста. Пів Дніпра стоїть на намитому піску, тому при глибоких копаннях ми можемо ризикувати стабільністю ґрунту", – підкреслив він.

Робота міської влади

Філатов розповів, що у 2024 році на облік взяли 81 нове укриття та 2 споруди подвійного призначення. Крім того, у Дніпрі встановлено 89 мобільних укриттів біля зупинок і місць масового скупчення людей.

"Протягом війни ми змогли перевести в готовий стан більшість наявних укриттів. На сьогодні в обліку 305 сховищ, з яких 2 протирадіаційних і 2 споруди подвійного призначення. Зусилля не припиняються", – додав міський голова.

Подальші плани

Філатов наголосив, що створення укриттів – це поступовий процес, який потребує залучення державного бюджету та врахування унікальних особливостей Дніпра. Міська влада активно працює над покращенням безпекової інфраструктури, попри складнощі.

"Ми продовжуємо працювати, аби кожен житель міста мав доступ до укриттів. Це непроста задача, але важливий крок до безпеки", – підсумував Борис Філатов.

Раніше, ми писали про те, як отримати компенсацію за пошкоджене житло.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:

Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах