У Дніпрі та області "випаровується" земля: що це за явище - фото: t.me/dniprorcgm
Останніми днями мешканці Дніпра та області спостерігають незвичне природне явище - густий ранковий туман, що створює враження, ніби земля "випаровується". Це явище має наукове пояснення і відоме як туман випаровування. Розгляньмо, чому воно виникає, які його особливості та як впливає на повсякденне життя.
Туман випаровування з'являється внаслідок взаємодії теплої поверхні землі з холодним повітрям. Удень сонячні промені нагрівають ґрунт і водойми, накопичуючи тепло. Вночі, коли температура повітря знижується, тепла поверхня віддає накопичене тепло, що спричиняє випаровування вологи. При контакті з холодним повітрям ці пари конденсуються, утворюючи дрібні краплі води, які ми сприймаємо як туман.
- Туман випаровування - це результат взаємодії нагрітої землі з холодним повітрям. Найчастіше його можна спостерігати навесні та восени, коли температура різко змінюється, - пояснюють у Дніпровському гідрометцентрі.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Хоча туман створює мальовничі краєвиди, він може мати певні негативні наслідки для мешканців міста та області:
У народних віруваннях туман часто асоціювався з містичними явищами. Вважалося, що він приховує присутність духів природи або слугує переходом між світами. Зокрема, у поліських легендах туман міг "приховати" людину від злих сил.
Щоб мінімізувати негативний вплив туману, рекомендується:
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.