У Дніпрі захворюваність на коросту зросла на 20% - фото: newpeople.kiev.ua
У Дніпрі за 10 місяців цього року збільшилась захворюваність на коросту на 20% у порівняні з аналогічним періодом 2023 року.
ВСП "Дніпровський РВ ДУ" Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ" повідомляє, що дорослі складають 72% (59 хворих), діти - 28% (23 хворих). Усі хворі звернулися до лікарів дерматологів, які обслуговують населення міста та Дніпровського району.
- Лабораторно підтверджена короста в 90% випадків, у 8-ми випадках діагноз встановлено клінічно. Серед контактних активно виявлено 9 чоловік. Найбільша захворюваність відмічається в АНД районі - 23 випадки, по 12 випадків в Індустріальному та Самарському районах, в інших районах міста - від 1 до 8 випадків, - розповіли експерти.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
На їх думку, зараження на коросту пов'язані з переміщенням у місцевому транспорті, придбанні речей в магазинах "Сєконд хєнд".
Фахівці ВСП "Дніпровський районний відділ ДУ "Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ" своєчасно проводять епідеміологічне розслідування усіх випадків. В організованих колективах серед учнів шкіл зареєстровано 10 випадків, всі учні навчаються дистанційно, групових захворювань не зареєстровано. В осередках визначається група контактних осіб, що спілкувалися з хворим.
Лікування хворим і контактним призначається лікарем дерматологом впродовж 5-ти днів, рецидивів випадків не спостерігалось.
Найважливішою мірою профілактики є дотримання правил особистої гігієни, обов’язково ретельне миття рук, так як короста передається контактним шляхом і самовилікування не відбувається.
Інкубаційний період для корости становить від 1 доби до 2 тижнів, у середньому – 8–12 днів. За цей час кількість паразитів збільшується у багато разів, організм не може їх ігнорувати.
Типові симптоми:
Коли в людини виникає короста, початкова стадія саме так і проявляється: свербіж, лінії ходів.
Зазвичай, симптоматика з’являється на ділянках тіла із тонкою шкірою: кисті, міжпальцеві проміжки, променево-зап’ясткові суглоби, ліктьові згини, стопи, тулуб (живіт), міжсідничні складки та крижова ділянка (ромб Міхаеліса), у жінок можуть уражатися молочні залози, у чоловіків - статеві органи.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.