У Дніпропетровській області дві громади судяться через землю - фото: tsn.ua
На Дніпропетровщині дві громади не можуть поділити землю. Мова про понад півтори тисячі гектарів, серед яких цінна земля із природними надрами.
У Мирівській громаді кажуть - гектари незаконно відбрала Марганецька. А там зі свого боку апелюють: про наміри встановити межу надсилали офіційного листа і зареєстрували все у Держгеокадастрі, йдеться у сюжеті ТСН.
- Це соціальні питання, це допомога ВПО, це допомога малозабезпеченим, інвалідам, ветеранам нашим - з усього доведеться призупинити виплати, - каже голова Мирівської територіальної громади Володимир Біленко.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
На спірних землях є кладовище, АЗС, приватні паї, ветеринарна лікарня, але значна їх частина – промислового призначення. На ній розміщується Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат. Там вже підрахували: з моменту переходу в іншу громаду податки для підприємства зростуть в рази, бо тепер вони належать не селу, а місту, де ставки вищі.
- Це близько 65 мільйонів гривень і це для підприємства, яке знаходиться в 20-кілометровій зоні від ворога, від агресора і підприємство на разі стоїть, зупинені всі підрозділи. У підприємства просто немає коштів, підприємство станом на сьогодні не заробляє, - каже голова правління АТ "Марганецького гірничо-збагачувального комбінату" Олексій Алєксєєнко.
Про те, що сусідня Марганецька громада хоче встановити нові межі у Мирівській отримали офіційного листа. Але твердять, що згоди на це не давали.
- Границь міста Марганця немає, вони умовні і нам сказали, що можна зробити генплан. Після генплану можна внести в кадастр і територіальна громада Марганця буде мати свої границі. Ми замовили в проєктному інституті з ліцензією документацію, - каже міський голова Марганця Геннадій Боровик.
Далі нові межі громади затвердили на сесії, і подали до державного кадастру. Держгеокадастр ці відомості до реєстру вніс.
- Нехай Мирівська громада докаже, що то їхнє, я просто вам так задаю питання. Нехай вона докаже, що це їхнє, я в кадастрі зареєструвався, чого ж вони до цього не доказали, що це їхня громада. Листи всі були їм написані, - каже міський голова Марганця Геннадій Боровик.
Подібні суперечки в Україні не рідкість, каже експерт із земельних питань Віктор Кобилянський. Бо більшість громад після децентралізації досі не мають чітко визначених і внесених до реєстру кордонів. Встановлювати їх треба за певною процедурою, яка дійсно вимагає згоди сусідів.
Мирівська громада вже надіслала у Держгеокадастр скаргу. Там обіцяюють її розглянути. Подібні заяви з обуреної ОТГ надійшли також до прокуратури, ДБР, обласної адмінстрації та Кабміну. Сторони конфлікту готуються до суду.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.