Вступ до аспірантури у 2024 році: що треба знати вступнику фото: rbc.ua
У 2024 році вступ до аспірантури зазнав деяких змін, за якими вступники мають складати єдиний вступний іспит - ЄВІ.
Як повідомляє Education.ua, ті, хто мають мовні сертифікати рівня B2 і вище, можуть бути звільнені від цих випробувань.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
До аспірантури можна вступати з дипломом ступеня магістра (спеціаліста).
Строк навчання: підготовка в аспірантурі триває 4 роки.
Форма навчання: аспірантура може бути очною (денною), вечірньою, заочною.
Умови фінансування: є змога вчитися як на бюджеті, так і на контракті. Відбір проходить на конкурсній основі.
Вступникам в аспірантуру спершу потрібно зареєструватися на єдиний вступний іспит, або ЄВІ. Цей іспит організовує та проводить Український центр оцінювання якості освіти. Результати ЄВІ стануть допуском до подальших іспитів в аспірантуру.
7– 29 травня — основний період;
17–21 червня — додатковий період.
до 17 червня — зареєстрованим в основний період;
до 26 липня — учасникам додаткової сесії.
24 червня –15 липня — основна сесія;
31 липня –14 серпня — додаткова сесія.
до 20 липня — основна сесія
до 20 серпня — додаткова сесія.
Кожен заклад вищої освіти самостійно визначає строки прийому документів та вступних іспитів до аспірантури. Тому ця інформація доступна лише за номером телефону ВИШу.
1) єдиний вступний іспит, або подати результати ЄВІ 2023 року, якщо складали таке випробування торік — врахуйте, що результати ЄВІ є умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови, який проходить безпосередньо в закладі освіти;
2) вступні випробування у ЗВО: зі спеціальності та з іноземної мови.
Якщо ви вступаєте до аспірантури на іншу спеціальність, ніж та, яка зазначена у вашому дипломі магістра (спеціаліста), то у закладі освіти на вас можуть чекати додаткові вступні випробування. Ці правила, як і форму випробувань (іспит, співбесіда, презентація дослідницьких пропозицій тощо) визначає та затверджує кожен заклад освіти самостійно в додатках до своїх правил прийому.
ЄВІ складається з 2 частин: тест загальної навчальної компетенції (тест на логіку) + тест з іноземної мови. Це той самий іспит, який складають для вступу в магістратуру, і проходить він у ті самі терміни.
На складання ЄВІ відведено 120 хвилин. При цьому організатори радять 45 хвилин приділити тестам з іноземної мови, а 75 хвилин залишити для ТЗНК (тест загальної навчальної компетентності).
Щоб вас допустили до іспиту з іноземної мови для вступу в аспірантуру, на ЄВІ ви маєте отримати такі бали:
При цьому бали за ЄВІ не враховують при обчисленні вашого конкурсного бала для вступу в аспірантуру. Тобто для вас головне — подолати поріг, щоб мати змогу складати іспит з іноземної мови в закладі освіти.
Результати ЄВІ вступника автоматично внесуть до ЄДЕБО. При успішному складанні іспиту в електронному кабінеті з'явиться сертифікат. Його разом з іншими документами необхідно буде подати у відділ аспірантури ЗВО, куди плануєте вступ, і розпочати підготовку до вступних іспитів.
Подати документи для вступу в аспірантуру ви можете очно, тобто особисто завітавши до закладу вищої освіти. Також окремі університети можуть приймати документи дистанційно — тоді вам потрібно надіслати скановані копії з накладеним кваліфікованим підписом на електронну пошту відділу аспірантури ЗВО. Але попередньо уточніть у закладі, чи точно вони приймають документи через електронну пошту.
Вступники, які мають чинні міжнародні сертифікати про володіння іноземною мовою не нижче рівня В2. Ось які сертифікати можуть замінити ЄВІ для допуску до вступу в аспірантуру.
Наявність одного із цих сертифікатів звільняє вас від іспиту з іноземної мови в закладі освіти. Отже, і допуск до нього у вигляді ЄВІ вам не знадобиться. Такий сертифікат зараховує вам найвищий бал, але для цього інформація про нього має бути внесена до ЄДЕБО. Тому радимо звернутися до приймальної комісії закладу вищої освіти, щоб упевнитися, що ваш сертифікат відповідає нормам, а також, щоб інформацію про нього додали до ЄДЕБО.
Врахуйте, що міжнародний мовний сертифікат звільняє лише від іспиту з іноземної мови, тому вступне випробування зі спеціальності вам доведеться складати в закладі освіти. Програми іспитів зі спеціальності для вступу в аспірантуру заклади публікують на своїх сайтах.
Нагадаємо, у 2024 році вступна кампанія у заклади вищої освіти матиме зміни.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.