Куди звертатися, якщо постраждали від сексуального насильства під час збройного конфлікту? фото: life.pravda.com.ua
Ще один вид зброї проти мирного населення під час війни - це сексуальне насилля.
Як повідомляє Юрфем, від початку повномасштабного вторгнення їхня кількість значно зросла: лише зареєстрованих фактів СНПК нараховується 274.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
З 2014 року від різних форм СНПК постраждали сотні людей. А скільки людей ще мовчать про свій біль? Скільки перебувають у жахливих умовах окупації та полону й навіть не мають змоги говорити?
СНПК — злочин, про який страшно говорити. Постраждалі замовчують свій біль через страх соціальної стигматизації, адже багатьом із них соромно за те, що вони пережили. Осуд, відчуття провини і незахищеності, соціальний тиск змушують людей мовчати. Але цей біль лише накопичується й може навіть руйнувати життя.
Усі мають розуміти: постраждалі ніколи не винні в тому, що з ними трапилося, адже в насиллі завжди винний той, хто його вчинив. Постраждалі від СНПК можуть звернутися за комплексною юридичною та психологічною підтримкою до спеціальних сервісів допомоги.
Лінія правової допомоги "ЮрФем: підтримка" за номером 068 145 55 90 або 0 800 30 55 90 (дзвінки безкоштовно), написавши у Viber/Telegram або залишивши заявку на сайті: https://jurfem.com.ua/jurfem-pidtrymka/.
Центри допомоги врятованим — це державні установи, створені Урядом України в партнерстві з UNFPA, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку в одному місці.
Через них можна скористатися гарантованим державою правом кожної людини мати безоплатну кваліфіковану допомогу юристів.
СНПК — злочин, що немає терміну давності, тож звернутися за допомогою можна в будь-який момент. Свідчення постраждалих від СНПК є доказами, що можуть допомогти довести вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності, геноциду проти українського народу, повернути відчуття справедливості для сотень людей не лише в Україні, але й в усьому світі.
Нагадаємо, в Україні створили застосунок для жінок, які страждають від насильства.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.