Верховна Рада почала розгляд правок до законопроекту про мобілізацію

Верховна Рада почала розгляд правок до законопроекту про мобілізацію -

Верховна Рада почала розгляд правок до законопроекту про мобілізацію - фото: slovoidilo.ua

Події
10 квiтня 15:41

Верховна Рада сьогодні, 10 квітня почала розгляд законопроекту про мобілізацію №10449. Йдеться про друге читання.

Про початок розгляду законопроекту повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Він припустив, що швидше за все, голосування за законопроект про мобілізацію буде завтра, а сьогодні розглянуть правки.

Як раніше пояснював нардеп Ярослав Железняк, фінальна кількість правок до законопроекту про мобілізацію - 4 294.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.

- Але зробили трюк. Усі редагування переписані. Тобто все, що враховано, перейшло в "комітетські правки". Тому враховано лише 31 редагування. Всі інші, а саме 4263 правки, у статусі "відхилені". Відповідно, сьогодні розглядають ці відхилені 4263 правки, а вже завтра почнуть розглядати враховані 31, - повідомив нардеп.

Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт про посилення покарання для ухилянтів. Однак варто зауважити, йдеться не про "мобілізаційний" законопроект, а проект №10379 про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення по мобілізації. Його в першому читанні (за основу) підтримали 254 нардепи.

Втім, Железняк зауважив, що попри те, що в першому читанні схвалена зараз урядова версія з усіма нормами, "вона має багато проблем і жорстких норм". Тому всі обіцяні зміни мають зайти правками до другого читання на Комітеті.

Основні положення законопроекту

Зазначимо, що перед другим читанням в парламенті Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки підготував остаточний варіант законопроєкту про мобілізацію до другого читання.

Основні положення в ньому наступні:

  • залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю,
  • демобілізація у зв'язку зі звільненням з полону (якщо військовослужбовець не висловлює бажання продовжити службу),
  • визнані обмежено придатними мають повторно прийти ВЛК протягом 12 місяців,
  • військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки,
  • ті, хто отримав II - III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби,
  • обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років, які не мають військово-облікових документів,
  • вводиться обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК. Вийнятки - якщо встановлення цього обмеження позбавляє особу основного джерела засобів для існування або використання ТЗ є у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю I, II групи,
  • можливість для чоловіків, які перебувають за кордоном, дистанційно оновити дані в ТЦК (через електронну адресу, телефонний дзвінок або електронний кабінет),
  • пропонується зобов'язати співробітників ТЦК вести відеофіксацію та показувати документи.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах