Коли спас 2023 року в Україні: календар - bigmir.net
Щороку в Україні святкують особливий період - "Спасівку". Це яблучний, медовий і горіховий Спаси, які пов'язані з освяченням продуктів. Vgorode розкаже, якого числа будемо святкувати цього року Спасівку та чи зміниться щось із новим календарем.
Повна назва свята Спасівки звучить так: Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Слово преображення (грецьке Метаморфосіс, латинське Transfiguratio) означає "перетворення в інший вид", "зміна форми".
Від 1 вересня 2023 року Україна переходить на святкування церковних свят за новим календарем. Але цього року всі Спаси ми будемо все ще святкувати по-старому, тобто:
Починаючи від 2024 року, всі ці дати будуть змінені:
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Маковія 2023 року або Медовий Спас - це початок Успенського посту, який триває два тижні.
Що заведено робити: випікати печиво з медового тіста, інші десерти з меду, займатися бджільництвом. В давнину вважалося, що мед на Маковея цілющий. Його вживали для лікування різноманітних хвороб.
Яблучний Спас - це завжди похід до церкви, де під час святкового богослужіння освячують яблука та інші фрукти.
Що заведено робити: пекти пиріжки та іншу випічку з освячених фруктів. Вся родина традиційно збирається за столом, насолоджується смачними десертами.
Горіховий Спас - завершує "Спасівку". Цього дня вже не діють правила Успенського посту, тому віряни можуть їсти будь-які страви за бажанням (якщо це не середа або п'ятниця).
Що заведено робити: випікати святковий хліб, який освячували в церкві, а потім ним пригощати кожного члена родини, щоб ніхто не хворів.
Нагадуємо, раніше Vgorode публікував вихідні дні в Україні в серпні 2023 року.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.