В Енергоатомі розповіли про наслідки підриву Каховської ГЕС для безпеки Запорізької АЕС

В Енергоатомі розповіли про наслідки підриву Каховської ГЕС для безпеки Запорізької АЕС.

В Енергоатомі розповіли про наслідки підриву Каховської ГЕС для безпеки Запорізької АЕС. Фото: t.me/energoatom_ua

Події
07 червня 16:45

Через руйнування Каховської гідроелектростанції та падіння рівня води у Каховському водосховищі наразі немає беспосередньої загрози ядерній безпеці на Запорізькій атомній електростанції.

Як повідомидив в етері телемарафону "Єдині новини" президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, Запорізька атомна електростанція не працює з вересня минулого року, коли було зупинено два останніх енергоблоки. З того самого моменту водозабезпечення ЗАЕС не потребує зовнішнього джерела.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

- На об’єкті є ставок-охолоджувач, рівень води в якому достатній для того, щоб забезпечити роботу станції та охолоджувати блоки (п’ять блоків в холодному стані зупинки, один – в гарячому). Безпосередньої загрози роботі станції через падіння рівня води у Каховському водосховищі зараз немає, – розповів Петро Котін. 

Більше того, за потреби підживлення ставка-охолоджувача можливе з використання підземної води зі свердловин на майданчику ЗАЕС.

Втім падіння рівня води має велику потенційну загрозу, як додатковий фактор деградації Запорізької атомної станції. Осушення Каховського водосховища стане проблемою під час відновлення роботи Запорізької АЕС після деокупації.

- Відсутність можливості додаткового зовнішнього підживлення ставка-охолоджувача водою  після звільнення станції не дозволить нам увімкнути енергоблоки, – розказав президент "Енергоатома".

За словами Котіна, турбує те, що окупанти пішли на таку техногенну катастрофу і власними руками це зробили. Це вказує на те, що їх не зупинить ніщо.

В "Енергоатомі" побоюються, що ворог загрожує залишити Запорізьку атомну станцію у дуже поганому стані. Можуть пошкодити обладнання станції, навіть, довести до аварії та викиду радіоактивних речовин.

- Зробити аварію з більшими наслідками на атомній станції набагато простіше, ніж підірвати Каховську ГЕС, – сказав Петро Котін.

Зазначається, що поруч в Енергодарі знаходиться велика теплова електростанція, на блоках якої виробляли 1200 МВт електроенергії. Можливі великі пошкодження цієї електростанції, що також може викликати техногенну катастрофу.

Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в Facebook, Viber і Instagram. Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах