У Дніпрі розгорівся скандал через вимкнену камеру на онлайн-уроці - фото: facebook.com/inga.ivchenko.33
Майже всі школи у Дніпрі та області навчаються у дистанційному онлайн-форматі. Щодня учні приєднуються до уроків, де бачать вчителя через екран свого гаджета або комп’ютера. При цьому, не всі школярі готові вмикати камеру та саме так спілкуватися з педагогом.
Так, одна мама з Дніпра у соцмережі поскаржилася на те, що вчитель примушує її дитину та інших учнів працювати на уроці тільки з ввімкнутою камерою. Якщо школярі цього не роблять, то їх видаляють з конференції. Про це Альона Івановська написала в групі "Освіта Дніпра – соціальна взаємодія, правозахист, обговорення".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Під цим постом коментатори розпочали дискусію. Хтось вважає, що ввімкнена камера – це присутність дитини на занятті, повага до вчителя та однокласників і краще засвоєння матеріалу. Інші ж навпаки вважають, що вчитель не має права вимагати від учня ввімкненої камери, адже є багато нюансів, за якими він не може цього зробити: поганий інтернет, відсутність камери, декілька учнів в одній кімнаті тощо.
Вчителька однієї з шкіл Дніпра пояснила, що урок – це спілкування між вчителем і аудиторією, а також дисципліна.
– Це лише питання організації і дисципліни на уроці. В принципі, якщо вчитель просто для того, щоб прийти і механічно начитати на камеру планшета матеріал – то звичайно можна і камеру не включати. Але урок – це спілкування між вчителем і аудиторією. Скільки часу витрачає вчитель на підготовку до уроків ,створення презентацій ,опанування тієї ж самої онлайн дошки,пошук цікавинок для своїх учнів, – написала Інга Івченко.
У МОН опубліковані такі рекомендації щодо проведення онлайн-уроків: вчитель може попросити дітей ввімкнути камери та встановити правила, які допоможуть провести заняття. Проте виганяти учня з конференції він не має права, адже такі дії порушують права школяра на повну загальну середню освіту.
Тому, краще поговорити з вчителем та вирішити конфлікт індивідуально, пояснивши чому дитина не може ввімкнути камеру.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.