Служба в ЗСУ за контрактом: які документи потрібні та скільки платять - фото: armyinform.com.ua
Йде п’ятий місяць повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Більшість українців з першого дня війни воюють в лавах ЗСУ та день і ніч боронять свою державу. Деякі громадяни також планують вступити на службу в Збройні Сили України та задаються багатьма питаннями.
Vgorode з’ясував як вкласти контракт із ЗСУ, чи можна це зробити під час воєнного стану, які документи потрібні та скільки платять.
Під час воєнного стану можна укласти контракт із ЗСУ. Проте його не можна вкласти, якщо повістка про мобілізацію вже вручена. З військовослужбовцями, які приймаються на військову службу у разі введення і під час воєнного стану, контракт укладається на строк "до оголошення демобілізації". Зауважимо, що під час дії воєнного стану до оголошення демобілізації, для військовослужбовців, у яких закінчився строк контракту, військова служба продовжується понад установлені строки.
Також можна укласти контракт, якщо людина ніколи не служила та не має відповідної військової підготовки. Так, контрактники направляються до навчальних центрів, де проходять відповідну підготовку, і лише після цього – до бойових військових частин для виконання завдань з оборони. Про це повідомляє ГО "Всеукраїнська правозахисна організація "Юридична Сотня".
Для того, щоб укласти контракт із ЗСУ необхідно звернутися до військового комісаріату, де особа перебуває на військовому обліку, або військової частини за місцем проходження строкової військової служби.
Від 1 березня 2022 року всім військовослужбовцям Збройних сил України підвищили грошове забезпечення. Зокрема, передбачені щомісячні премії, надбавки за особливості проходження військової служби.
За постановою Кабміна № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану" від 28 лютого 2022 року щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень.
Тим військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), – розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Аби дізнатися деталі та уточнення, можна зателефонувати до Департаменту фінансів Міністерства оборони України – 044-271-35-59.
Будьте в курсі останніх новин – підписуйтесь на наші сторінки в:
Також у нас є чат "Дніпро, підвези", де ви можете знайти собі попутників.