У Дніпрі волонтер Богдан Шпак налагодив швейне підприємство, яке сьогодні користується великим попитом серед військових та людей з тимчасово окупованих територій.
Як повідомляє Vgorode Dnipro з місця подій, на швейному підприємстві працює 15 кравчинь, а одними з перших працівників стали переселенці.
Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации
Налагодили швейне виробництво для військових у вересні 2022 року.
Наразі, 40% працівників підприємства - люди з числа ВПО.
За словами волонтера-підприємця Богдана Шпака, на роботу брали і людей без досвіду, а таких було 50 %. Вони пройшли курси для шиття і залишилися працювати.
Дуже багато одягу шиють для переселенців, зокрема, курток.
Виконували і замовлення, навіть, від Міноборони України. Крім класичного одягу для військових, користуються попитом і пончо, так звані дощовики.
Серед військових кравчині виготовляють спеціальні жилети, собівартість яких 850 гривень. Аби повноцінно виготовити жилетку кравчині необхідно три години.
Ці жилети працюють від повер банку. Всередині є шнур, до якого під'єднується повер банк та кнопка, якою можна регулювати рівень тепла.
Наразі у Дніпрі проживають понад 180 тисяч переселенців, з яких 100 тисяч - працездатні. Тож міська влада пропонує шукачам освоїти нові професії за різними напрямками. Найбільш затребуваними серед роботодавців є менеджери, консультанти, адміністратори та бухгалтери.
Як повідомили у міськраді, восени 2022-го року було офіційно працевлаштовано близько 10% переселенців. Вже навесні 2023 році показник працюючих людей з окупованих територій зріс до 34%, а восени 2023 року влаштованих 60%.
Роботодавці Дніпра компенсують переселенцям проживання та харчування, а також забезпечують проходження курсів для освоєння нової професії.
Нагадаємо, у Дніпрі деякі категорії ВПО можуть отримати безкоштовні обіди у шелтерах.