Нехай не знадобиться: що робити, якщо почнуться обстріли

Що робити, якщо почнуться бойові дії?

Ситуація в країні розпалюється, тому Vgorode про всяк випадок публікує інструкцію та поради про те, що робити, якщо ви опинитеся в зоні бойових дій та почнуться обстріли.

Найважливіше правило – не панікувати. У брошурі Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки дають таку інструкцію:

Що робити, якщо чуєте сирену

Якщо почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, які тривають кілька хвилин, це сигнал "Увага всім". У такому разі потрібно:

Далі можуть два варіанти розвитку подій (правильний скажуть після сирени по телевізору та радіо):

  1. залишатися вдома та повідомити про це сусідів;
  2. перейти в укриття чи евакуюватися до іншого району. Перед цим потрібно буде перекрити газ, воду, відключити електрику, закрити вікна та вентиляційні отвори. З собою потрібно буде взяти індивідуальні засоби захисту дихання та найнеобхідніші речі. Потім йти в укриття або евакуаційний пункт. Потрібно допомагатиме тим, кому потрібна допомога.

Що робити під час обстрілу стрілецькою зброєю:

- потрібно сховатись у захищеному приміщенні (це може бути ванна). Якщо це неможливо – лягайте та прикрийтеся предметам, які можуть захистити вас від уламків;

- якщо ви на відкритій місцевості – лягаєте на землю та закривайте голову руками. Захистити вас зможе будь-який виступ – навіть тротуар. Укриттям може стати бетонна сміттєва урна, сходинки ганку. Не ховайтеся за машинами чи кіосками – вони часто стають мішенями;

- лежати потрібно в безпечному положенні - згрупуватися, лягти в позу ембріона і розвернутися ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками і відкривши рота, щоб вибух не зашкодив барабанним перетинкам. Так треба чекати, поки не вщухне стрілянина і ще хоча б хвилин п'ять;

- Якщо ваше житло знаходиться в зоні, де регулярно стріляють, то потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою), щоб у разі чого уламки не розлетілися і нікого не поранили. Також бажано закрити вікна чимось на кшталт мішків з піском або масивними меблями.

Що робити під час артобстрілів (це зі зброї, призначеної для метання снарядів, хв):

Що робити під час артилерійського обстрілу системами залпового вогню:

Снаряд (ракету) можна побачити заздалегідь, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на горизонті, вдень димні сліди ракет. Люди будуть кілька секунд, щоб сховатися.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що має бути у вашій "тривожній валізці" і чек-лист на випадок війни.

Загальні правила:

Последние новости