У Дніпропетровській області ліквідували МСЕК та створили 101 експертну команду

У Дніпропетровській області ліквідували МСЕК та створили 101 експертну команду || фото: kadrovik.ua

У рамках медичної реформи на Дніпропетровщині ліквідовано медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Їхню функцію тепер виконують 101 експертна команда, які працюють на базі 25 закладів охорони здоров’я.

Нововведення впроваджено з 1 січня 2025 року відповідно до загальноукраїнських змін, пише Відомо.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як працюють нові команди

Експертні команди займаються оцінюванням повсякденного функціонування особи. До роботи залучено 424 лікаря, які працюють у найбільших лікарнях регіону, оснащених необхідною технікою та персоналом. Новий підхід спрямований на підвищення доступності медичних послуг та оперативності прийняття рішень.

За словами Світлани Росточило, на базі надкластерних закладів охорони здоров’я діють вузькопрофільні команди, які спеціалізуються на:

Крім того, у кластерних закладах охорони здоров’я функціонують загальні та спеціалізовані команди:

Що змінилося після ліквідації МСЕК

Визначені заклади охорони здоров’я отримали всі справи, які раніше вели МСЕКи. У першому кварталі 2025 року експертні команди мають розглянути понад 4 тисячі справ. Всі дані вже внесено до спеціально розробленої електронної системи, яка спрощує процес оцінювання.

Станом на середину січня експертні команди ухвалили 1474 рішення щодо оцінювання повсякденного функціонування осіб. Інформація про зареєстровані команди, їхні профілі та контакти доступна на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Навіщо потрібні ці зміни

Ліквідація МСЕК спрямована на модернізацію системи оцінки стану здоров’я громадян, створення прозорих умов для ухвалення рішень та зниження бюрократичного навантаження. Нові експертні команди забезпечують оперативний розгляд справ і доступність медичних послуг для населення.

Реформа також дозволяє інтегрувати сучасні технології у процеси оцінювання, що сприяє швидкому прийняттю рішень і підвищує якість обслуговування пацієнтів.

Раніше, ми писали про те, що з 1 січня медико-соціальні експертизи проводитимуть у кластерних і надкластерних лікарнях.

Последние новости