Мобілізація в Україні у 2025 році: три види повісток та відповідальність за їх ігнорування

Мобілізація в Україні у 2025 році: три види повісток та відповідальність за їх ігнорування || фото: 24 канал

У 2025 році в Україні продовжиться мобілізація до лав Збройних Сил України. Військовозобов'язаним громадянам вручатимуть три ключові види повісток: для уточнення військово-облікових даних, на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) і так зване "мобілізаційне розпорядження", яке відоме як бойова повістка.

За ігнорування цих повісток передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, пише Expert.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Повістка на уточнення даних

Це перша повістка, яку отримують військовозобов'язані. Вона не передбачає призову до війська, але необхідна для актуалізації даних у реєстрах: адреси, телефону та e-mail. Якщо таку повістку не виконати, штраф складе від 17 до 25,5 тисяч гривень.

Повістка на військово-лікарську комісію (ВЛК)

Ця повістка призначена для медичного огляду та визначення придатності до служби в армії. У разі її ігнорування настає штраф від 17 тисяч гривень. Також у 2025 році зник статус "обмежено придатний" — тепер є лише два варіанти: "придатний" і "непридатний". Чоловіки, що мали статус "обмежено придатний", повинні пройти повторне обстеження.

Бойова повістка

Це найсерйозніший тип повістки, який є мобілізаційним розпорядженням. За ігнорування бойової повістки настає кримінальна відповідальність, яка може включати ув'язнення до 5 років. Військовозобов'язаний має прибути до ТЦК у зазначений час та місце.

Повістки через смс та Вайбер

З 2025 року повістки можуть надсилатися через сповіщення Укрпошти або смс на Вайбер, що підтвердив адвокат Дмитро Кушнаренко. Окрім того, військовозобов’язаним можуть вручати повістки навіть на залізничних вокзалах чи в потягах під час їх руху, оскільки ці локації вважаються громадськими місцями.

Важливо пам’ятати, що за невиконання повістки передбачені серйозні наслідки, включаючи штрафи та кримінальні покарання.

Раніше, ми писали про те, що пораненим військовослужбовцям в Україні полегшили проходження ВЛК.

Последние новости