19 вересня народні депутати проголосували за перейменування Новомосковська.
Нова назва — Самар, - повідомляє Суспільне Дніпро.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Постанова про перейменування набуде чинності після підписання головою Верховної Ради та президентом. За словами директора Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтина Мешка, нова назва повʼязана з річкою Самара, що протікає через місто. Назва не нова, а історична. У XVIII сторіччі, в період Нової Січі, зафіксовано, що це місто називали Самар.
Міська влада пропонувала й іншу назву – Нова Самар, проте такий варіант відхилили. Наразі готуються проводити демонтаж старих назв.
Нову назву також отримав і Першотравенськ. Тепер місто називається Шахтарське.
Павлоград та Синельникове виключили зі списку на перейменування. Раніше, ми писали, що довго точилися обговорення щодо перейменування Павлограда.
Загалом в області перейменували 42 населені пункти. Нові назви отримають населені пункти, які мають у своїй назві російські та радянські наративи або русифіковані назви. Також перейменують назви, присвячені московським діячам.
«Серед пропозицій перейменування багато назв, пов’язаних з радянськими святами або символікою. Наприклад, це Перше Травня, Першотравенка, Первомайське, Першотравневе, Першотравенськ, Маївка», – сказав нардеп Ярослав Железняк.
Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук впевнений, що перейменування 327 населених пунктів не вплинуть на покращення життя у цих містах.
«Що станеться, наприклад, у Павлограді? Після перейменування в місті автоматично з’явиться нова амбулаторія чи нове укриття? Можливо, людям не вимикатимуть світло взимку? Зараз перейменування – це все про політику та бажання деяких опозиційних сил зіграти на цій темі», – вважає голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.