В Україні, під час мобілізації та воєнного стану, деякі категорії військовозобов'язаних можуть отримати бронювання на роботі та відстрочку від служби в армії. Розповідаємо чи можливо забронювати військовозобов'язаного, коли йому вже вручено повістку.
За словами юриста та адвоката Ростислава Кравця, процедура бронювання військовозобов’язаного після отримання повістки є неможливою. Навіть у випадках, коли бронювання оформлюється із запізненням і особа вже мобілізована, це не є підставою для її звільнення з військової служби.
Тобто юрист зазначає, що якщо військовозобов’язаний вже виконує свої обов’язки в армії, його бронювання стає фактично недійсним.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Адвокат також наголошує, що такі ситуації трапляються досить часто. Вони зазвичай пов’язані з тим, що територіальні центри комплектування (ТЦК) не дочекалися надання бронювання і мобілізували особу до набрання чинності броні. У таких випадках спір з ТЦК не має сенсу.
Враховуючи частоту таких випадків, важливо для військовозобов’язаних і роботодавців завчасно оформлювати всі необхідні документи для бронювання. Це допоможе уникнути непорозумінь та забезпечить належне функціонування важливих підприємств у складний для країни час.
Таким чином, процедура бронювання військовозобов’язаних має бути чітко організованою та своєчасно виконуватись, аби уникнути небажаних наслідків для обох сторін.