Реабілітація військових: у Дніпрі використовують новий метод відновлення

Реабілітація військових: у Дніпрі використовують новий метод відновлення захисників || фото: dp.vgorode.ua

Дніпровський реабілітаційний центр - єдиний заклад в Україні, який використовує VR-терапію для лікування військових.

Як повідомляє Vgorode Dnipro, за допомогою такого тренажеру знімають фантомний біль в людей з ампутаціями, долають стрес та тривожність, а також тренують моторику.

Сейчас все самое оперативное в нашем Telegram-канале. Подписывайтесь, чтобы быть в курсе самой важной информации

Вже вдруге на собі новітній тренажер випробовував військовий з 17 танкової бригади Олександр. Каже потрапив до лікарні ще рік тому з Херсонського напрямку з численними пораненнями та контузією.

Олександр використовує всі можливості якнайшвидше відновити своє здоровя. Тож наважився прийти до реабілітаційного центру. ВР-терапія проходить повністю під контролем фізіотерапевта, який допомогає керувати процесом через комп'ютер. А на моніторі видно усі дії військового.

Одне заняття триває до 30 хвилин. Для Олександра - це спосіб урізноманітнити курси реабілітації. Найбільше така терапія підходить для військових з ампутаціями, кажуть у закладі.

[telegram post="dnepronline/61146" desc=""]

Віртуальна реальність допомагає уникнути стресу та тривожності і добре натренувати моторику. Одягаючи прилад, людина бачить себе у дзеркалі неушкодженою, що дозволяє зняти фантомний біль і на деякий час забути про ампутацію.

Є тренувальна кімната, де триває ознайомлення з віртуальною реальністю. побачити свій аватар, поворушити пальцями, щось підняти. Є кімната для вправ. Там де вона може виконувати вправи. Там є футбол, баскетбол, також є кухня, де людина може виконувати якісь повсякденні справи у звичайному житті.

Реабілітаційний центр заснували на початку повномасштабного вторгнення. За два роки через нього пройшли понад півсотні військових. До кожного з них ретельно підбирається курс.

Серед курсів - фізична терапія, герго-терапія, масаж, тейпування, апаратна фізична терапія, тобто всі ті методи, які у світі використовують.

Фахівці займаються мінно-вибуховими травмами, вогнепальними, опіковими травмами, важкими контузіями, інсультами на фоні контузій, ампутаціями кінцівок, постравматичними розладами, тривожністю тощо.

Наразі військові відвідують центр за записом. Найближчим часом планують відкрити стаціонарне відділення, де перебуватимуть військові з найтяжчими пораненнями.

Раніше, ми писали про те як на Дніпропетровщині реабілітують дітей з "гарячих точок".

 

 

 

Последние новости