За тиждень на Дніпропетровщині на кишкові інфекції захворіли понад сто людей

За тиждень на Дніпропетровщині на кишкові інфекції захворіли понад сто людей. || Фото: pixabay.com

За минулий тиждень, з 22 по 30 червня, на Дніпропетровщині ареєстрували 123 випадки захворювань на гострі кишкові інфекції.

Як повідомили в обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України, дві третини інфікованих – діти.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Відповідно до даних епідеміологічних обстежень, джерелами зараження у 96% випадків передачі ставали харчі.

Серед ймовірних факторів найбільша питома вага припадає на овочі/фрукти  – 33%,  м’ясні вироби – 23%, молочну продукцію – 17%.

До групи гострих кишкових інфекцій відносяться дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, паратифи та інші кишкові інфекції викликані патогенними та умовно-патогенними мікроорганізмами та вірусами.

Основними клінічними проявами цих захворювань є підвищення температури тіла, нудота, блювота, діарея, загальна слабкість. Як уникнути інфекції.

Як повідомила лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Тетяна Одинець, щоб вберегтися від кишкових інфекції та харчового отруєння слід дотримуватися таких правил:

Варто зазначити, що гостра кишкова інфекція найчастіше потрапляє в організм із зараженою їжею чи водою. Збудники інфекцій перебувають у сирій та погано термічно обробленій їжі тваринного походження (м'ясо, яйця, непастеризоване (сире) молоко, морепродукти), немитих фруктах та овочах.

Якщо з'явились перші ознаки кишкового захворювання (підвищення температури тіла, інтоксикація, блювання, біль у животі, рідкі випорожнення) необхідно терміново звернутись до найближчої лікарні.

Последние новости