У Кривому Розі продовжують ліквідовувати наслідки ворожих ударів по дамбі, а рівень води у річці Інгулець повертається до норми. Про ситуацію у місті розповів очільник Криворізької військової адміністрації Олександр Вілкул.
Протягом трьох днів ворог атакував ракетами Кривий Ріг. По місту випустили 13 крилатих ракет, серед яких "Іскандери", "Ікси" та "Кинджали". Всі вони були спрямовані на цивільну інфраструктуру, критично важливі гідротехнічні споруди. Метою окупантів було змити водою три райони міста, в яких проживає 150 тисяч людей, а також залишити без води значну частину міста, вважає Олександр Вілкул.
З вечора 14 вересня представники рятувальних, комунальних та аварійних структур працювали на місці. Рішення доводилося приймати практично щохвилини, адже ситуація складалася дуже важко.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
- Був задіяний весь ресурс, який тільки можна було задіяти. Зараз можна сказати – і я чесно скажу – були моменти, коли місто стояло на порозі катастрофічних наслідків. Але ми впоралися. У тому числі завдяки екстреним заходам, як контрольовані підриви гідротехнічних споруд нижче за течією. Зараз, через кілька діб, коли стало менш страшно, деякі наші "дуже розумні" екологічні активісти почали писати заяви до правоохоронців про забруднення річки Інгулець. Можу сказати, що рішення я приймав особисто, тому пишіть відразу на мене. Не морочте іншим людям голову, – зазначив керівник Криворізької військової адміністрації.
Олександр Вілкул також підвів підсумки вже проведеної роботи з ліквідації аварії:
- Рівень води у річці Інгулець знаходиться на звичайному рівні. Спостерігається відвищення рівня ґрунтових вод, але це тимчасово і ніякої загрози немає. Якість води повертаються до нормального стану, а червоний пігмент вимивається і осідає;
- Ліквідовано підтоплення житлових будинків;
- Відновлено водопостачання по всьому місту. Причому відновити його у більшій частині Кривого Рогу вдалося вже за чотири години після першого удару;
- На гідротехнічних спорудах продовжуються відновлювальні роботи. Руйнування дуже серйозні, але сотні людей працюють над ліквідацією наслідків.
[read_more_vg id="1219856"]