У Міністерстві охорони здоров’я України спростували міф, що щеплення потрібно робити лише у дитячому віці.
Як розповіли у МОЗ, імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично потрібно проводити ревакцинацію. Також дорослим треба вакцинуватися проти деяких хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.
Гепатит В
Вакцину проти Гепатиту В ввели до обов’язкових дитячих щеплень лише у 2001-му році, тому люди, які народилися раніше, не мають відповідного щеплення. Зверніться до свого сімейного лікаря, щоб проконсультуватися щодо імунізації. Дорослі можуть придбати вакцину в аптеках.
Дифтерія і правець
Імунітет проти цих захворювань зберігається близько десяти років, тому потрібна ревакцинація. Згідно з Календарем щеплень, починаючи з 26 років, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні десять років. В державних закладах охорони здоров’я вони безкоштовні.
COVID-19
Усім дорослим рекомендують вакцинуватися проти коронавірусу. Це важливо в умовах поширення нових штамів, тим більше під час війни, коли не завжди є можливість дотримуватися дистанції, провітрювання чи носіння маски. Вакцинація від коронавірусу є рекомендованою, проте не обов’язковою, наголошують у МОЗ. Щеплення також роблять безкоштовно.
Пневмокок
Коронавірус і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією. Найпоширеніша її причина – пневмокок. Тому людям із групи ризику (наприклад, з хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції. Це щеплення не входить до Календаря щеплень, тому зробити його можна лише власним коштом.