Інженери з Дніпра та Харкова створили БПЛА для потреб ЗСУ. Над проектом також працювали іноземні спеціалісти.
Ініціатор проекту – співзасновник "Монобанку" Володимир Яценко. Він розповів, що авіація – його хобі. Тому, поки небо закрите, вирішив створювати безпілотники. Також зібрав команду інженерів з Дніпра, Харкова та навіть з-за кордону. Про це він розповів в інтерв’ю журналу "Фокус".
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Наразі винахідники створили універсальний прототип, який модифікується для потрібного бойового завдання протягом години – від тактичного (розвідник або ударний дрон) до оперативного (робота на великих відстанях від лінії фронту з тим самим функціоналом).
Їх завданням було створити дуже дешевий та ефективний БПЛА, який пристосований для вирішення бойових завдань. За розрахунками, він у інженерів один із найкращих. Адже у ньому застосованні нові технології і його дешевизна нівелює збитки від його втрати під час виконання бойового завдання.
Як розповів Яценко випробування безпілотника вже завершено. У розробленні тестували штучний інтелект. Його завдання – розпізнавати потенційні цілі у режимі реального часу та передавати координати ударним дронам, які працюють у групі з розвідником, та оператору БПЛА для ухвалення рішення.
Володимир Яценко розповідає, що українській армії сьогодні дуже потрібні сотні недорогих безпілотників оперативно-тактичного рівня, захищених від РЕБ і ППО ворога. Наразі він разом з інженерами із Дніпра виготовляє різні модифікації безпілотників завдяки спеціальній "начинці".
Також винахідник зазначив, що після ракетного удару по Вінниці, де загинуло троє дітей, кожен такий безпілотник має червоний і забере життя мінімум шести загарбників.