Вчора, 1 червня у Дніпрі почали працювати більшість місцевих фонтанів. За словами представника КП "Дніпроводоканал" Олексія Прохорова, фонтани створюють позитив, а також це естетично красиво. Окрім того, це ще й гарне зволоження повітря у спекотну погоду. Також для деяких фонтани це не тільки гарно, але й можливість покупатися та розважитися.
Проте експерти та лікарі наголошують, що купатися у водограях категорично заборонено.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Чому не можна купатися у фонтанах?
- вода у фонтанах не очищається і не дезинфікується. В них купаються та п'ють воду собаки і птахи. Також у воді можуть жити безліч збудників важких хвороб. Якщо у людини є на шкірі мікротріщини - то через них в організм потрапляють стафілококи, стрептококи та інші небезпечні мікроорганізми. Після води з фонтану потрібно обов'язково промити тіло під проточною водою і з милом. Окрім цього, з фонтану не можна пити воду.
- у фонтанах збирається весь пил і бруд з міських вулиць, а також потрапляють солі та важкі метали. Від бруду дно фонтанів стає слизьким, тому там дуже легко посковзнутися. Удар може бути фатальним, оскільки фонтани зазвичай будують з бетону. Також є ризик піти під воду і захлинутися.
- у чаші фонтану є форсунки, світильники, різні конструкції. Іноді їх навіть не видно у воді, проте вони можуть дуже травмувати та привести до летальних наслідків;
- обладнання водограїв під’єднане до електричної напруги.
Нагадаємо, що в минулому році у сквері Прибережному 4-річний хлопчик, граючись у фонтані, посковзнувся і впав на трубу, з якої б’є сильний напор води. Його не вдалося врятувати. Після цієї трагедії у місті мали ввести штрафи за купання у фонтанах та поставити попереджувальні таблички.
Тому закликаємо громадян бути свідомими, батьків – пильнувати дітей та не забувати про правила безпеки та поведінки у фонтанній зоні.