Мер Дніпра Борис Філатов розповів, як сьогодні справи в нашому місті. Він торкнувся тем святкування Дня Перемоги, евакуації, роботи комунальників та лікарів, а також пояснив, як городяни можуть допомогти.
За словами чиновника, сьогодні у місті не проводилося офіційних заходів на честь Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також не було жодних провокацій і диверсій від російських окупантів, передає Дніпропетровська ОДА. Відзначати свято у Дніпрі не заборонено.
– Усі охочі можуть покласти квіти до пам'ятників, вшанувати ветеранів... Був сьогодні у центрі міста, поспілкувався з людьми. Все спокійно. З метою безпеки місто посилено патрулюють правоохоронці, – сказав Борис Філатов.
Загалом, як сказав мер, наразі у Дніпрі все стабільно. Планується перейменування ще 20 вулиць, назви яких пов'язані з РФ. Комунальники ремонтують дороги, чистять зливи, висаджують квіти. Критична інфраструктура працює. Реагентів для очищення води та медикаментів вистачає. При цьому є в нашому місті й кілька проблем. Борис Філатов закликав всіх городян допомогти їх усунути.
– Серйозна проблема із вандалізмом. Хотілося б звернутися не лише до правоохоронних органів, а й усіх відповідальних громадян. Якщо ви бачите випадок вандалізму, будь ласка, присікайте їх (ред. – вандалів) за допомогою свого впливу громадянського, оскільки стежити за всіма вандалами…правоохоронці просто не в змозі...Місто потребує запасів донорської крові…Хотілося б, щоб люди здавали кров як можна більше, оскільки йде велика кількість поранених (не лише військових, а й цивільних осіб) і, відповідно, це першочергова потреба, – пояснив він і додав, що всі місцеві лікарні та лікарі працюють, а проблеми з кров'ю є у 4-й міській лікарні Дніпра.
Щодо евакуації, то – станом на 9 травня – потік біженців із Дніпра практично припинився. Він не перевищує 100 людей на день. Тож на сьогодні було заплановано один евакуаційний потяг. При цьому біженців з інших регіонів України, які зараз перебувають у Дніпрі, вже дуже багато (тільки офіційно зареєстрованих 90 тисяч людей, а усього їх приблизно вдвічі більше), через що йде велике навантаження на міську інфраструктуру. Більшість з ВПО – це люди старше 60 років, які не збираються залишати наше місто та їхати у західні області. У зв'язку з цим влада Дніпра подумує відкрити другий будинок для людей похилого віку, щоб підтримати старих людей, які дуже потребують допомоги.
Крім того, зараз Дніпро на першому місці в Україні з волонтерської діяльності – створенню та передачі продуктових наборів.