Поради психолога: як відновлювати сили в разі вимушеного неспання

Поради психолога: як відновлювати сили в разі вимушеного неспання - || фото: pexels.com

З початком війни багато українців зіткнулися з проблемою депривації сну – це брак або цілковита відсутність сну. Основними симптомами цього розладу є надмірна сонливість, пригнічений настрій, проблеми з пам’яттю і зосередженням уваги.

Як пояснює кандидат психологічних наук і психотерапевтка Наталія Портницька, дорослій людині для нормального функціонування потрібно 7-8 годин безперервного сну. Якщо ця потреба не задовольняється, то у крові підвищується рівень гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол, а це призводить до підвищення кров'яного тиску.

В умовах постійного очікування "тривоги" ми забороняємо собі спати, щоб "не пропустити сигнал тривоги", "не підвести близьких", "бо зараз не час спати, поки інші люди у небезпеці" або просто страшно спати. Виникає депривація сну (хронічна нестача сну) як повне або часткове незадоволення потреби людини у сні.

Люди, вимушено позбавлені сну, відчувають більшу тривогу, виникає так званий стрес примусового пробудження.

При тривалій депривації сну з’являються такі симптомі:

Людина може здійснювати необачні кроки та нехтувати небезпекою або, навпаки, починає боятися не лише реально або уявно загрозливих впливів (наприклад, боятися обстрілів і заходу танків, живучи у місті, віддаленому від бойових дій).

Кроками для задоволення потреби у сні можуть бути:

Для засинання у складних умовах використовуйте техніки цілеспрямованого розслаблення:

Последние новости