До Дніпра прийшла справжня спека, тому Vgorode вирішив нагадати, що робити, якщо ваш домашній улюбленець отримав тепловий удар.
Як розповіли в обласному управлінні Держпродспоживслужби, тепловий удар можуть отримати навіть кішки та собаки, які були у тіні. У такому разі організм тварини перебуватиме у критичному стані.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
З такою проблемою найчастіше стикаються тварини-брахіцефали, літні, які страждають на ожиріння, захворювання дихальних шляхів або серцево-судинної системи тварини.
Які симптоми теплового удару?
При тепловому ударі у тварини температура тіла підвищується вище 40, з'являється задишка, млявість, апатія. Тепловий удар може проявитися блювотою, відмовою від їжі.
Як допомогти тварині?
Різке охолодження може лише нашкодити вихованцю. При цьому температуру потрібно трохи збити. Для цього можна змочити шерсть холодною водою, перемістити тварину в тінь, покласти холодні компреси на відкритті ділянки шкіри (пахви, внутрішню частину стегон).
Навіть якщо ви впевнені, що вам вдалося впоратися із проблемою самостійно, радимо звернутися до ветеринара.
Що робити не можна?
У сильну спеку небезпечно залишати тварину в задушливому та непровітрюваному приміщенні без доступу до води.
Також не варто вдень виходити на тривалі прогулянки. Смертельно небезпечно проводити інтенсивні тренування на вулиці з десятої ранку до восьмої години вечора.
У жодному разі не залишайте свого вихованця у спеку в автомобілі.