13 вересня у Дніпрі пройшла зустріч представників Національної служби здоровʼя України із медіа. Учасники обговорили, які можливості дає програма "Доступні ліки", перелік ліків, які можна безоплатно отримати та як це зробити.
Держава гарантує пацієнтам безоплатне надання необхідної медичної допомоги та лікарських засобів, передбачених Програмою медичних гарантій навіть під час війни.
Завдяки "Доступні ліки" пацієнт може отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, а їх вартість повністю або частково покриває держава.
В медичних закладах Дніпропетровської області Національна служба здоровʼя України заплатила вісім мільярдів бюджетних коштів.
- На жаль, майже два мільярди бюджетних коштів, з восьми яких ми оплатили, знаходяться на банківських рахунках закладів охорони здоровʼя. Це означає, що коли ваш родич чи близький прийшов в обласний онкоцентр для того, щоб пройти КТ, діагностику чи хіміотерапію безоплатно, за яку заплатила Національна служба здоровʼя України, а їм кажуть, що держава щось не уплатила, то ви маєте знати, що в цього закладу, в цього керівника закладу на рахунку знаходяться близько 250 мільйонів гривень, які вони мали б використати, тому що ми оплатили відповідно за договором на користь пацієнтів, - повідомляє Голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак.
Обласна рада повинна пояснювати людям, чого керівник закладу тримає гроші на рахунку, а в цей час люди купляють в закладах елементарні ліки.
Національна служба України в цьому році, піклуючись про здоровʼя українців, розширила програму "Доступні ліки".
За програмою "Доступні ліки" можна отримати ліки від:
- серцево-судинних захворювань;
- діабету 2-го типу;
- цукрового та нецукрового діабету;
- бронхіальної астми;
- епілепсії;
- розладів психіки та поведінки;
- хронічного обструктивного захворювання легень;
- хвороби Паркінсона;
- імуносупресивні препарати;
- тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові;
- знеболювальні для паліативних хворих.
Перелік лікарських засобів, які можна отримати за програмою "Доступні ліки" містить близько 600 найменувань.
Де найближча аптека з необхідними ліками:
В Дніпропетровському регіоні законтрактовано 1286 аптек, які надають безоплатні або з доплатою ліки.
- Щоб дізнатися, де знаходиться найближча аптека з необхідними ліками потрібно зателефонувати на гарячу лінію НСЗУ 16-77 у робочі дні з 9:00 до 18:00 (понеділок-четвер) та з 9:00 до 16:45 (у пʼятницю);
- Також можна скористатися чат-ботом "Спитай Гриця" у Telegram або Viber.
Як отримати "Доступні ліки":
Отримайте електронний рецепт від лікаря.
Який лікар виписує електронний рецепт:
- пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом 2-го типу, хронічним обструктивним захворюванням легень, а також тим, хто потребує препаратів для знеболення та тест-смужок для визначення рівня глюкози у крові, рецепт виписує сімейний лікар
- пацієнтам з нецукровим та цукровим діабетом рецепт виписує ендокринолог, а також сімейний лікар, якщо раніше пацієнт отримав план лікування у ендокринолога
- пацієнтам з епілепсією, хворобою Паркінсона, розладами психіки та поведінки - рецепт виписує невролог або психіатр. При наявності складеного психіатром або неврологом плану лікування, рецепт може виписати лікар первинки
- пацієнтам, яким необхідно приймати імуносупресивні препарати - рецепт виписує трансплант-координатор
Щоб отримати електронний рецепт:
- запишіться до лікаря первинної медичної допомоги (педіатр, терапевт, сімейний лікар)
- лікар випише електронний рецепт на "Доступні ліки" або направлення до вузького спеціаліста
- ви отримаєте SMS-повідомлення на ваш номер із таким текстом:
- Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ.
- також ви можете попросити лікаря надати інформаційну довідку, яка буде містити номер рецепта, код підтвердження та інформацію про лікарський засіб. Інформаційна довідка не є електронним рецептом та має лише інформаційний характер.
Термін дії рецепта - 30 днів.
Куди звернутися:
- аптеки, які беруть участь у програмі, мають наліпки "Доступні ліки" та "Інсулін"
- попередньо зателефонуйте до аптеки та уточніть наявність доступних ліків
- в аптеці повідомте 16-значний номер та код електронного рецепта або предʼявіть інформаційну довідку.
Нагадуємо, раніше Vgorode інформував, що Дніпропетровська область прихистила понад 268 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. У Дніпрі зараз проживає понад 112 тисяч переселенців. У місті мешканцям допомагають продуктами харчування та речами першої необхідності.