У Рівному воду подають за графіком – і це не технічний збій, а вимушений крок через фінансові труднощі водоканалу. Місцева влада пояснює: економічно обґрунтована ціна на воду – понад 57 грн за кубометр, тоді як жителі платять 32 грн. Це тривожний сигнал для всіх українських міст, зокрема й Дніпропетровщини. Чи є ризик, що й у нас введуть погодинну подачу води? І що буде з тарифами далі?
Станом на сьогодні у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському, Павлограді та Нікополі вода подається без обмежень, повідомляє очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Вода в Дніпропетровській області подається без графіків
Станом на сьогодні у Дніпрі, Кривому Розі, Кам’янському, Павлограді та Нікополі вода подається без обмежень. В обласній раді та військовій адміністрації запевняють: роблять усе можливе, щоб мешканці регіону не відчули проблем.
Однак ситуація залишається складною. Собівартість питної води зросла через здорожчання електроенергії, пального та реагентів. Попри це, обласна рада поки що не піднімала тарифи для підпорядкованих їй водоканалів.
Як область компенсує різницю в тарифах?
На рівні області було ухвалене рішення закривати різницю в тарифах коштом обласного бюджету. Це означає, що мешканці Дніпропетровщини поки що не відчули фінансового навантаження, яке виникло через зростання витрат водоканалів.
Але в деяких громадах ситуація складніша:
- Марганець, Апостолове – місцеві водоканали накопичили великі борги через різницю в тарифах. Це створює ризик, що рано чи пізно громади не зможуть покривати витрати.
- Кривий Ріг – після підриву Каховської ГЕС місто залишилося без водозабору. Обласна рада виділила 100 млн грн на вирішення проблеми, що дозволило стабілізувати ситуацію.
Поки що в області тарифи залишаються на колишньому рівні. Але довго така ситуація тривати не зможе. Є два варіанти розвитку подій:
- Підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня;
- Пошук державних субвенцій для підтримки водоканалів.
Обласна влада наголошує: у воєнний час забезпечення людей базовими речами – водою та теплом – є пріоритетом. Але після війни ситуація зміниться, і рішення щодо тарифів доведеться переглядати.
Раніше, ми писали про те, що мешканців будинків Новокодацького та Амур-Нижньодніпровського районів, які мають заборгованість за послуги водопостачання, відключатимуть від системи водовідведення.