Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю

Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю

Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю

События
30 ноября 2021 16:22

У Дніпрі для людей з інвалідністю працює соціальне таксі. Це 5 спеціалізованих автомобілів, оснащених гідравлічним підйомником. Ними можуть скористатися особи з 1 або 2 групою інвалідності з захворюваннями опорно-рухового апарату та люди, які мають 1 групу інвалідності з захворюваннями органів зору. Щоб замовити послугу, необхідно перебувати на обліку в відділенні міського центру соціальної допомоги.

- На обліку в нас 698 людей з інвалідністю. Послугою соціального таксі одна особа може скористатися 4 рази на місяць, на поїздку дається 3 години. Замовляти бажано за 10 днів до запланованої поїздки. З початку 2021 року соціальне таксі здійснило понад 3 500 поїздок, – розповів директор міського центру соціальної допомоги ДМР Максим Єрьоменко.
 
У Лівобережному управлінні соціального захисту населення для людей з інвалідністю зробили пандуси, тактильну плитку, а для осіб з вадами слуху є планшети, за допомогою яких можна скористатися послугами сурдоперекладача. Раніше, аби зрозуміти одне одного, доводилось писати на папері, розповідає відвідувачка центру Ганна Приходько: "Планшети дуже допомагають в спілкуванні з працівниками, раніше на це було необхідно значно більше часу".

 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 1
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 2
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 3
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 4
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 5
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 6
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 7
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 8
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 9
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 10
 • Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото 11

Чи зручно відвідувати центри соцзахисту та медустанови в Дніпрі людям з інвалідністю фото

Будівля Лівобережного управління соціального захисту населення стала більш зручною для людей з інвалідністю після ремонту в 2020 році. "Було реконструйовано фасад будівлі, ми отримали сучасний вхід з пандусом, який відповідає ДБН. Всередині є термінал для осіб з інвалідністю та санітарна кімната", – зазначила заступниця начальниці Лівобережного управління соціального захисту населення ДМР Людмила Остапенко.

В амбулаторії № 3 ДЦПМСД № 9 обслуговуються 18 людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. У закладі облаштований пандус, є тактильна плитка, вбиральні для людей з інвалідністю та вказівники зі шрифтом Брайля.  

"У нас створені всі умови, необхідні для комфортного доступу до закладу людей з інвалідністю. Дотримані всі ДБН. У приміщенні широкі коридори, двері, немає порогів", – поділилась генеральна директорка КНП «Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 9" ДМР Галина Одінцова.

За останні кілька років Дніпро став значно комфортнішим для маломобільних людей, розповідає Юлія Чередниченко. Жінка понад 15 років пересувається на візку: "Я користуюсь соціальним таксі, відвідую центри соціального захисту, медустанови. Зараз це стало набагато зручніше, ніж було раніше".

У Дніпрі практично в усіх медичних закладах міста є пандуси, підйомники, тактильна плитка. У 95 % медзакладів зроблено перший поверх, реєстратуру, санітарну кімнату з урахуванням потреб людей з інвалідністю.
 
"Також в 80 % медзакладів є ліфти, наступного року плануємо замінити підйомники в усіх медзакладах Дніпра, вони будуть зручні для всіх категорій населення", – розповіла спеціалістка департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Інна Шарапанюк

Будьте в курсе последних новостей – подписывайтесь на наши странички в Facebook, Viber и Instagram. Также у нас есть чат "Днепр, подвези", где вы можете найти себе попутчиков.

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях