Поради для сильного імунітету

Поради для сильного імунітету фото

Поради для сильного імунітету фото

События
15 апреля 2020 16:16

Міжсезоння – складний період для нашого організму. Доводиться перебудовуватися і звикати до нових погодних умов і сонячної активності. Можуть загостритися хронічні захворювання, особливо, психічні та ті, що пов'язані з системою травлення. В цей же час нас починають атакувати різні віруси.

Протистояти захворюванням, значить зміцнювати імунітет, а значить запастися вітамінами – такий зв'язок зазвичай виникає в голові. Наша редакція поспілкувалася з експертом з харчування Herbalife Nutrition (Гербалайф Нутрішн) Іриною Лизун про те, наскільки вірним є подібне переконання, і підготувала список порад, як максимально убезпечити себе від захворювань весною.

Поради для сильного імунітету фото

1. Мікроелементи та імунітет

Згідно епідеміологічних досліджень, проведених співробітниками Державної установи «Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України» і Українського науково-медичного центру проблем остеопорозу НАМН України, у 81,8% дорослого населення України спостерігається дефіцит вітаміну D*. У той же час, за результатами «Національного дослідження актуальної структури харчування українців», був встановлений низький рівень споживання натуральних харчових продуктів, які мають доведену користь для здоров'я – овочів, фруктів і ягід, бобових, горіхів, риби і молочних продуктів. Як наслідок, це призводить до дефіциту важливих вітамінів і мінералів. Наприклад, діти дошкільного віку отримують на 11% менше рекомендованої кількості кальцію, а підлітки недоотримують 21% добової норми цього мінералу. У дорослих спостерігається низький рівень надходження магнію і вітамінів А, С, Е**.

Імунітет – складна система і на її функціонування впливає маса факторів, не тільки кількість вітамінів в раціоні. Тому, якщо вона злагоджено працює, тобто ви добре себе почуваєте і не хворієте, то ще більше підвищити її активність неможливо. Але при дефіциті ряду мікроелементів і вітамінів імунітет працює слабше. В першу чергу, це стосується вітамінів D, С, цинку і селену.

Поради для сильного імунітету фото 1

«Им’ьюн Бустер»***. Це сучасний засіб для підтримки захисних сил організму. Він містить ексклюзивну натуральну добавку EPIСOR®, а також селен, цинк, вітаміни C і D3. EPIСOR® створений на основі ферменту дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Натуральна добавка забезпечує відразу 4 «лінії оборони»:

  • підвищує рівень секреторного імуноглобуліну А (sIgA) на слизових;
  • збільшує активність NK-клітин – природних кілерів, які розпізнають чужорідні мікроорганізми;
  • забезпечує антиоксидантну дію, захищає клітини від окисного пошкодження;
  • підтримує роботу кишечника і в цілому всієї системи травлення – EPIСOR® діє як пребіотик.

2. Харчуватися усвідомлено і збалансовано

Я рекомендую включати в свій щоденний раціон не менше 500 грам свіжих овочів і фруктів, 100 грам зелені та салатного листя. Треба визнати, що сьогодні складно знайти якісні продукти. Навіть сезонні фрукти і овочі втрачають частину користі при транспортуванні і зберіганні. А що вже говорити про імпортні: їх збирають ще до повної зрілості. Але це все одно краще, ніж нічого. Моя порада: звертайте увагу на колір і запах, адже найяскравіші і ароматні є і найбільш корисними.

Завжди потрібно стежити за достатнім споживанням корисних жирів – Омега-3 кислот, які можна знайти в рибі холодних морів, морепродуктах і горіхах. Окремо хочу відзначити споживання білків. Вони є найважливішим будівельним матеріалом для нашого організму, при цьому, вони не накопичуються в організмі і не утворюються з інших харчових речовин. Надходження білка в організм має бути постійним, адже він необхідний для підтримки захисних сил організму****. Ми отримуємо білок тільки з їжею, тому раджу звернути увагу на функціональний продукт від Herbalife Nutrition (Гербалайф Нутрішн) – протеїновий коктейль Формула 1. Крім 18 грам рослинного протеїну, який легко засвоюється, в одній порції коктейлю міститься комплекс з 23 найважливіших вітамінів і мінералів. Фактично коктейль Формула 1 – це збалансований прийом їжі в одній склянці.

Поради для сильного імунітету фото 2

3. Режим! І ще раз режим!

Доведено, що недосип різко знижує опірність імунної системи. Намагайтеся лягати спати і вставати в один і той же час, навіть у вихідні дні. Це допомагає вибудувати комфортний режим для того, щоб висипатися кожен день, а не компенсувати нестачу сну тоді, коли вийде. Також важливою умовою збереження гарного самопочуття є фізична активність: прогулянки на свіжому повітрі чи заняття фізкультурою в добре провітрюваному приміщенні.

4. Береженого…

Важливо пам'ятати, що на здатність заразитися більшою мірою впливають характеристики самої інфекції – стійкість і особливості поширення. Вітрянкою, наприклад, можна заразитися через 3 поверхи. Однак те, як буде протікати саме захворювання, і чи будуть ускладнення, як раз залежить від здатності організму боротися з інфекцією. Це зовсім не означає, що можна знехтувати заходами безпеки: не відвідувати людні місця, частіше мити і дезінфікувати руки.


*http://pjs.zaslavsky.com.ua/article/viewFile/82908/78388
**https://uda.in.ua/вперше-в-україні-представлені-резуль/
*** Дієтична добавка. Не є лікарським засобом
****Е. А. Мартынова, И. А. Морозов. Институт Питания РАМН, Центральный НИИ гастроэнтерологии, Москва - «Питание и иммунитет: роль питания в поддержании функциональной активности иммунной системы и развитии полноценного иммунного ответа»

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях