Для политиков, общественников и активистов наступила горячая пора – «посевная кампания» в местных выборах-2020. Одни партийцы только начинают работать, засевая умы жителей поселков, районов, городов и областей своими обещаниями. Другие, начавшие кампанию заранее, бережно ухаживают за всходами – проявляющимися симпатиями, а третьи – ежедневно пашут и пашут, как и работали до старта избирательной кампании…
- Геннадий Леонидович, что для вашей партийной организации означает старт избирательного процесса?
- Наша команда не прекращала свою работу ни на день. Поэтому со стартом предвыборной кампании для нашей работы почти ничего не изменилось. Теперь мы лишь тщательнее будем готовиться к соблюдению бюрократических процедур и ограничений, которые нам создает формальное начало избирательной кампании.
- Люди удивлены, что Геннадий Гуфман не выставляет свою кандидатуру на пост городского головы Днепра. Почему Вы не идете в мэры?
- Мое решение не идти в мэры продиктовано одновременно двумя факторами. Первый: в начале марта, когда начался карантин, и было как будто состояние апокалипсиса, я заявил, что выделяю 10 млн. гривен на помощь пожилым людям. Чтобы это не воспринималось как предвыборный хайп, я пообещал, что не буду выставлять свою кандидатуру на выборах мэра Днепра. Второе: действующий избирательный кодекс ограничивает кандидата на пост городского и поселкового головы и не дает возможности баллотироваться в громады другого уровня. А я все-таки вижу себя представителем нашей громады в облсовете Днепропетровской области, я вынужден выбирать: иду я в мэры или в облсовет. Для меня сегодня приоритет - не попробовать себя в качестве кандидата в мэры и потешить свое самолюбие, а идти в областной совет, чтобы улучшать жизнь моих земляков.
- Если Вы идете в облсовет, то кто от вашей партии идет в мэры?
- Если руководитель областной организации идет в областной совет, то руководитель городской организации идет в городской совет. Сергей Никитин – депутат горсовета, руководитель фракции в горсовете и руководитель городской парторганизации. Наша партия предлагает городу практически идеального кандидата. Человек понимает, зачем идет в горсовет, понимает, что будет делать. И редкий случай – то, что он понимает и видит своей задачей – полностью совпадает с интересами жителями нашего города.
- Что для вас представляет работа депутатом облсовета, какие задачи перед собой ставите?
Облсовет – это своего рода региональный парламент. Пускай с меньшими полномочиями, но с возможностью исправить многие ошибки центральной власти: в вопросах здравоохранения, образования, социальной защиты населения. Представляя ОПЗЖ в Днепропетровской области и полностью исповедуя ее цели и задачи, я ищу механизмы не просто декларировать цели и задачи, а цели достигать и задачи решать. Для этого нам нужно максимальное присутствие в нашем региональном парламенте. Я понимаю, что для исправления этих ошибок потребует некоторое время. Я к этому готов.
- На кого делает ставку в местных выборах областная организация ОПЗЖ?
- Благодаря проекту «Давай знакомиться», нам удалось познакомиться с огромным количеством наших сторонников. Среди них есть много профессионалов: кто-то повар, кто-то шахтер, кто-то металлург, кто-то учитель. Сторонников, я подчеркиваю! Не голосов. Это не предвыборный проект, это не выявление голосующих. Это долгосрочная перспектива. Многие из этих людей идут в нашей команде на местные выборы.
- Городская и областная команды ОПЗЖ – есть ли между ними конкуренция?
- Областная команда объединяет в себе большое количество команд-единомышленников на территории области. Нет сугубо областных выборов – есть много маленьких выборов на небольших территориях, которые каждый из нас вынужден будет сделать. Как можно говорить о конкуренции городской команды Днепра, городско команды Никополя, городской команды Кривого Рога, городской команды Павлограда с областной командой, если они и есть эта областная команда! Областная команда и состоит из большого количества небольших городских команд. Конкуренция разве что может быть между городскими командами, каждая из них считает себя лучше другой и должна это доказать. А задача областного штаба – сшить, объединить это в единую силу, которая возьмет на себя результат в области не только во время выборов, но и потом, как мы будем жить следующие 5 лет.
- На какой результат рассчитывает ОПЗЖ на местных выборах?
- На выборах в Днепропетровской области у нас нет права на что-то рассчитывать. Наша обязанность – получить победу или много маленьких побед, которые сложатся в одну большую победу. Я практически уверен, что мы получим самую большую фракцию в областном совете, что мы получим много команд-профессионалов на территории области. Но самое главное для нас – не то, что будет 25 октября, а что начнется 26 октября. Что нам удастся сформировать и какие результаты мы покажем в следующие 5 лет.
Для політиків, громадських діячів та активістів настала гаряча пора - «посівна кампанія» в місцевих виборах-2020. Одні партійці тільки починають працювати, засіваючи уми жителів селищ, районів, міст і областей своїми обіцянками. Інші, що почали кампанію заздалегідь, дбайливо доглядають за сходами - проявляються симпатіями, а треті - щодня орють і орють, як і працювали до старту виборчої кампанії ...
- Геннадій Леонідович, що для вашої партійної організації означає старт виборчого процесу?
- Наша команда не припиняла свою роботу ні на день. Тому зі стартом передвиборчої кампанії для нашої роботи майже нічого не змінилося. Тепер ми лише ретельніше будемо готуватися до дотримання бюрократичних процедур і обмежень, які нам створює формальний початок виборчої кампанії.
- Люди здивовані, що Геннадій Гуфмана не виставляє свою кандидатуру на пост міського голови Дніпра. Чому Ви не йдете в мери?
- Моє рішення не йти в мери продиктовано одночасно двома факторами. Перший: на початку березня, коли почався карантин, і було наче стан апокаліпсису, я заявив, що виділяю 10 млн. Гривень на допомогу людям похилого віку. Щоб це не сприймалося як передвиборний хайп, я пообіцяв, що не буду виставляти свою кандидатуру на виборах мера Дніпра. Друге: діючий виборчий кодекс обмежує кандидата на пост міського і селищного голови і не дає можливості балотуватися в громади іншого рівня. А я все-таки бачу себе представником нашої громади в облраді Дніпропетровської області, я змушений вибирати: йду я в мери або в облраду. Для мене сьогодні пріоритет - не спробувати себе в якості кандидата в мери і потішити своє самолюбство, а йти в обласну раду, щоб покращувати життя моїх земляків.
- Якщо Ви йдете в облраду, то хто від вашої партії йде в мери?
- Якщо керівник обласної організації йде в обласну раду, то керівник міської організації йде до міської ради. Сергій Нікітін - депутат міськради, керівник фракції в міськраді і керівник міської парторганізації. Наша партія пропонує місту практично ідеального кандидата. Людина розуміє, навіщо йде до міськради, розуміє, що буде робити. І рідкісний випадок - то, що він розуміє і бачить своїм завданням - повністю збігається з інтересами жителями нашого міста.
- Що для вас представляє робота депутатом облради, які завдання перед собою ставите?
- Облрада - це свого роду регіональний парламент. Нехай з меншими повноваженнями, але з можливістю виправити багато помилок центральної влади: в питаннях охорони здоров'я, освіти, соціального захисту населення. Представляючи ОПЗЖ в Дніпропетровській області та повністю сповідуючи її цілі і завдання, я шукаю механізми не просто декларувати цілі і завдання, а цілі досягати і завдання вирішувати. Для цього нам потрібна максимальна присутність в нашому регіональному парламенті. Я розумію, що для виправлення цих помилок зажадає деякий час. Я до цього готовий.
- На кого робить ставку в місцевих виборах обласна організація ОПЗЖ?
- Завдяки проекту «Давай знайомитися», нам вдалося познайомитися з величезною кількістю наших прихильників. Серед них є багато професіоналів: хтось кухар, хтось шахтар, хтось металург, хтось учитель. Прихильників, я підкреслюю! Чи не голосів. Це не передвиборчий проект, це не виявлення голосуючих. Це довгострокова перспектива. Багато з цих людей йдуть в нашій команді на місцеві вибори.
- Міська та обласна команди ОПЗЖ - чи є між ними конкуренція?
- Обласна команда об'єднує в собі велику кількість команд-однодумців на території області. Ні суто обласних виборів - є багато маленьких виборів на невеликих територіях, які кожен з нас змушений буде зробити. Як можна говорити про конкуренцію міської команди Дніпра, городсько команди Нікополя, міський команди Кривого Рогу, міської команди Павлограда з обласною командою, якщо вони і є ця обласна команда! Обласна команда і складається з великої кількості невеликих міських команд. Конкуренція хіба що може бути між міськими командами, кожна з них вважає себе краще інший і повинна це довести. А завдання обласного штабу - зшити, об`єднати це в єдину силу, яка візьме на себе результат в області не тільки під час виборів, а й потім, як ми будемо жити наступні 5 років.
- На який результат розраховує ОПЗЖ на місцевих виборах?
- На виборах в Дніпропетровській області у нас немає права на щось розраховувати. Наш обов'язок - отримати перемогу або багато маленьких перемог, які складуться в одну велику перемогу. Я практично впевнений, що ми отримаємо найбільшу фракцію в обласній раді, що ми отримаємо багато команд-професіоналів на території області. Але найголовніше для нас - не те, що буде 25 жовтня, а що розпочнеться 26 жовтня. Що нам вдасться сформувати і які результати ми покажемо в наступні 5 років.